„S výkonem i přístupem děvčat jsem spokojená. Holky utkání zvládly velice dobře. Zase jsme si pomohly dorostenkami. Díky nim nás bylo dost, takže děvčata hrála v tempu, v maximálním nasazení. V brance kralovala výborná Tereza Žáková, která po změně stran zavřela bránu,“ chválila svěřenkyně kunovická trenérka Lenka Fleková.

I když domácí tým měl menší problémy ve středu obrany, když mu úplně nefungovala spolupráce střední spojky s pivotem, v útoku podal velice dobrý výkon, celý zápas měl díky přesné koncovce pod kontrolou.

Sedmi brankami se blýskla Tvrdoňová, pětkrát se trefila Hvozdovičová a po třech gólech přidaly Zálešáková s Knotovou.

Kunovice i bez nejlepší střelkyně Fiuráškové, která má ruku v sádře, se brzy dostaly do vedení a náskok s přibývajícími minutami navyšovaly.

Na kurtech v Chylicích se uskutečnil již šestý ročník turnaje ve smíšeném deblu. Hrálo se o putovní pohár bzeneckého vinařství sv. Florian.
Florian Cup. Tenisovou parádu ozdobila hlasatelka Retková a hokejista Richter

Havlíčkův Brod se snažil, ale na výraznější odpor se nezmohl.

„Z utkání jsme měli docela obavy, protože hostující tým k nám přijel s šestnácti hráčkami. Myslela jsem si, že to proti přesile fyzicky nezvládneme, ale Havlíčkův Brod sestavu neustále točil. Bylo vidět, že mu nejde až tolik o výsledek, ale aby si zahrály všechny holky, což nám pomohlo, protože jsme měly větší kvalitu,“ říká Fleková.

Slovácký celek nakonec dokráčel k pohodové výhře s příznivému výsledku 27:14 se naladil na čtvrteční sváteční pohárový duel s Porubou.

„Chtěli jsme utkání přeložit a odehrát jej v jiném termínu, soupeř nám bohužel nevyšel vstříc a odložení neschválil. I když nám z pracovních důvodů bude chybět Mája Popelková, pomůžeme si zase dorostenkami. Poruba je favoritem, my jí to ale chceme znepříjemnit a odehrát dobrý zápas,“ dodala Fleková.

Osmifinálový souboj se na Bělince hraje ve čtvrtek 28. září od patnácti hodin.