„Naštěstí to stejně jako po celý druhý poločas i na konci střetnutí vzala na sebe a dala vítězný gól,“ oddechla si kunovická trenérka Lenka Fleková.

Spokojená byla pouze s výhrou, dvěma body, jinak k přístupu i k výkonu měla oprávněné výhrady. „Mám pocit, že čím více trénujeme, tím jsou naše výkony horší,“ nechápe bývalá reprezentantka.

I. házenkářská liga žen, 14. kolo -
SHK KUNOVICE – SOKOL VRŠOVICE 21:20 (10:10)
Nejvíce branek:
Zálešáková 9/4, Hvozdovičová a Vašíčková 3 – Ferusová, Jelínková Líbalová 3. Rozhodčí: Horsák, Švidernoch. Vyloučení: 1:3. Sedmimetrové hody: 5/4 – 5/3. Diváci: 62.

Kunovice se proti Vršovicím pořádně natrápily. Pražanky totiž soupeři z popředí tabulky vzdorovaly, bojovaly od začátku až do konce,

„Vršovice musím pochválit, hrály výborně, rychlou házenou, kdežto naše děvčata mně přišla nějaká zpomalená,“ říká s úsměvem.

„Podaly jsme nedisciplinovaný výkon. Snad kromě brankářky Žákové, která nás zase podržela, nemám koho pochválit. Hlavně od zkušených hráček čekáme daleko víc Dneska jim to vůbec nešlo,“ přiznává Fleková.

Přitom vstup do zápasu týmu ze Slovácka vyšel. Domácí děvčata se ujala vedení, které s přibývajícím časem navyšovala. Ve 14. minutě vedla již 8:3.

Ve Slováckém divadle se uskutečnilo vyhlášení tradiční ankety Nejlepší sportovec města Uherské Hradiště za rok 2022.
Slovácko vládne sportovcům města Uherské Hradiště. Cenu bral Petržela i Svědík

Pražanky se ale vrátily do hry, manko stáhly a výsledek ještě do přestávky srovnaly na 10:10.

Také druhá půle byla vyrovnaná, napínavá až do konce. Kunovice táhla devítigólová Zálešáková, ke které se brankami přidaly pouze Vašíčková s Hvozdovičovou, jinak se domácí střelkyně soužily.

Kunovicím sice vyšel i nástup do druhého poločasu, přesto o vedení znovu přišly. V čase 57:41 srovnala Pánková na 20:20.

Hráčky Sokolka ale v dramatickém závěru o bod přišly, když se trefila Vašíčková a bylo hotovo.

Házenkářky Kunovic si další výhrou upevnily pozici mezi třemi nejlepšími týmy první ženské ligy, soupeř je pátý.

Příští víkend mají Moravanky volno. Po reprezentační přestávce se představí na druhé straně republiky. Na západě Čech vyzvou Kynžvart.