Vyrovnaný duel na jihu Čech rozsekla v čase 59:57 Kristýna Plucarová. Moravanky už reagovat nedokázaly, po ztraceném náskoku se domů vracely s prázdnou.

„Porážka nás samozřejmě mrzí, protože jsme byli blízko bodu, ale v závěru jsme nějakou individuální náskok přišli o vedení. Celkově to byl vyrovnaný zápas, bojovné utkání, kterému by spíše slušela remíza,“ uvedl kunovický trenér Tomáš Wowra.

Svěřenkyně i přes těsnou prohru chválil. „Všechny holky bojovaly, podaly kolektivní výkon,“ cení si.

Na připraveného soupeře to přesto nestačilo. „Jindřichův Hradec je tradiční prvoligový klub. Letos hraje nahoře, společně s Mostem se dělí o druhé místo. Je to velmi kvalitní tým s řadou šikovných děvčat v sestavě. Nemáme se za co stydět. Děvčata potvrzují vzestup naší výkonnosti. Na jaře hrajeme podstatně lépe než na podzim, kdy se nám tolik nedařilo,“ uvedl Wowra.

badmintonový turnaj Badminton Mix Open v Kunovicích, sobota 9. března 2024
V Kunovicích se konal badmintonový turnaj ve smíšené čtyřhře Badminton Mix Open

Jeho tým vstoupil do utkání lépe a brzy vedl 3:0. Jindřichův Hradec ale výsledek ještě v úvodní desetiminutovce srovnal a dokonce šel do vedení, které postupně navýšil až na rozdíl pěti branek.

Kunovice se ale za nepříznivého stavu zvedly, o přestávce šly oba týmy do šatny za nerozhodného stavu 15:15.

„Po změně stran se skóre přelévalo z jedné strany na druhou, družstva se přetahovala ve vedení,“ říká Wowra.

Dramatická bitva vygradovala v hektickém závěru, kdy nejprve Tvrdoňová sedmým gólem v zápase přiblížila Moravanky vítězství, aby na druhé straně Březinová s Plucarovou strhly výhru na domácí stranu.

Házenkářky Kunovic čeká před reprezentační přestávkou ještě venkovní utkání v Chebu, kde se představí příští neděli.

1. házenkářská liga žen, 18. kolo -
HÁZENÁ JINDŘICHŮV HRADEC – SHK KUNOVICE 25:24 (15:15)
Nejvíce branek: Coufalová 5/1, Hauserová a Březinová 4, Zahradníková a Jonová 3 – Tvrdoňová a Trachtulcová 7, Popelková 3. Rozhodčí: Kräuter, Ulrychová Iva. Vyloučení: 4:4. Sedmimetrové hody: 5/3 – 4/3. Diváci: 280.