Svěřenkyně trenérů Lenky Flekové a Tomáše Wowry odcestovaly k utkání s jedinou náhradnicí. Po tom, co Slunečková a Fiuráškové uviděly červené karty, dohrávaly od 43. minuty pouze v pěti, přesto na půdě krajského rivala urvaly výhru 28:25.

„Holky se neuvěřitelně semkly, v obraně i v útoku podaly neskutečný výkon. V bránš nás držela výborná Tereza Žáková,“ chválila kunovická trenérka Lenka Fleková.

Český pohár žen, 2. kolo -
TJ JISKRA OTROKOVICE – SHK KUNOVICE 25:28 (14:14)
Nejvíce branek:
Žůrková 9/4, Juříková 5 – Tvrdoňová 8, Fiurášková 6, Polášková 5, Popelková 4. Rozhodčí: Ochmann, Smékal. Vyloučení: 8/5. Červené karty: Fiurášková, Slunečková (obě Kunovice). Sedmimetrové hody: 4/4 – 2/1. Diváci: 78.

Ve své bohaté hráčské kariéře podobný duel nikdy nezažila.

Kunovice odcestovaly do Otrokovic pouze s jednou hráčkou na střídání, k tomu si půjčily dorostenky Slunečkovou a Fojtíkovou, aby duel vůbec mohly odehrát, protože některé stálice si na konci letních prázdnin udělaly volný víkend.

„Zápas byl v prvním poločase vyrovnaný. Se soupeřem jsme se tahaly, po většinu času to bylo o gól nebo remíza,“ říká Fleková.

Problémy nastaly až ve druhé půli. Nejprve byla velmi přísně vyhozená dorostenka Slunečková, ve 43. minutě uviděla červenou kartu po třetím dvouminutovém trestu i Fiurášková. „Některé tresty byly z mého pohledu dost přísné, vyloučení Slunečkové jsem ale nepochopila vůbec,“ kroutí hlavou Fleková.

Jelikož Kunovic bylo málo, závěrečných sedmnáct minut odehrály v oslabení, pouze s pěti děvčaty v poli.

„Otrokovice si ale s dlouhou přesilovkou nevěděl vůbec rady. Naopak holky se semkly, bojovaly a postup urvaly,“ těší Flekovou.

Ondřej Lapčík je oficiálně prvním českým stolním tenistou, který si zahraje Major League Table Tennis.
První český stolní tenista v Major League Table Tennis: Pracuji i pro poslance

Nedělní zápas prý i přes dvě červené karty a spoustu dvouminutových trestů nijak zvlášť vyhrocený nebyl.

„Bylo to úplně v klidu, takový přátelák,“ poznamenala s úsměvem bývalá reprezentantka.

Házenkářky Kunovic se tak pohárovou výhrou naladily na sobotní start první ligy žen. Slovácký celek na úvod vyzve nováčka z Bohumína.

„Pokud se nestane nic mimořádného, zase bychom měly hrát v popředí tabulky. Holky jsou šikovné,“ uvedla Fleková.

Tým z Bělinky však v letní pauze doznal několika změn. V klubu skončila Vašíčková, křídelnice Kutálková přestoupila do Bohunic a Fleková hostuje v Olomouci.

Pokud bude zdravá, může mateřskému klubu vypomoct, nyní se ale kurýruje po operaci ramene. „Lucka se po zranění, co se jí přivodilo v jarním zápase s Hodonínem, dala do kupy. V Olomouci normálně trénovala, hrála. Bohužel na turnaji v Šaľe si po zákroku jedné polské hráčky rameno znovu poranila a má za sebou operaci,“ líčí Fleková starší.

Zpátky v Kunovicích je střelkyně Fiurášková, k házená se po pauze vrátila i Tvrdoňová. „Obě jsou pro nás velké posily,“ míní trenérka.

Jinak kádr zůstal stejný. Slovácký celek chce dál sázet hlavně na odchovankyně, domácí děvčata. „Kdyžtak si vypomůžeme šikovnými dorostenkami, které se v první lize žen neztratí,“ dodává Fleková.