„I když vyhranost po dlouhé pauze ještě chybí a hlavně v obraně měla strach o zraněnou ruku, což se dalo čekat, je pro nás Sabina velkým přínosem jak ve hře, tak i při hecování družstva nebo v obraně. Má ale i jiné přednosti. Je neskutečně rychlá směrem dopředu, rozehrává akce, dává góly. Je pro nás opravdu klíčová," chválí navrátilkyni trenérka Kunovic Lenka Fleková.

I. házenkářská liga žen, 6. kolo -

DHK BANÍK MOST B - SHK KUNOVICE 35:20 (18:9)
Nejvíce branek: Behenská 7, Schüllerová a Eksteinová 5 - Fiurášková 7, Polášková 5, Hvozdovičová 3. Rozhodčí: Dvořáček, Řeháček. Vyloučení: 3:1. Sedmimetrové hody: 2/0 - 1/1. Diváci: 85.

Moravanky odjely na sever Čech bez křídelnice Zálešáková, ale s touhou odčinit předcházející dva nezdary, což se jim sice výsledkově nepovedlo, ale herně proti vedoucímu týmu tabulky rozhodně nezklamaly.

„Z porážky rozhodně nedělám žádnou vědu. Prohrály jsme s družstvem, který by se neztratilo ani v MOL Lize. Vždyť za domácí nastoupila i řada děvčata z prvního týmu. Ty nám ukázala, jak se hraje moderní rychlá ženská házená," říká Fleková.

„Doufám, že nám zápas z tohoto pohledu něco dal vidět. Holky zblízka viděly, co bychom chtěly taky hrát a že si nic nevymýšlíme, když to po nich chceme," přidává.

Stolní tenisty Hluku přijel podpořit legendární Petr Korbel (druhý zleva).
Stolní tenisty Hluku přijel podpořit legendární Korbel, Spartak zdolal Morkovice

Mostečanky měly utkání po celou dobu pod kontrolou. Domácí tým šel hned v úvodu střetnutí do vedení, náskok postupně navyšoval a po prvním poločase vedl rozdílem devíti branek 18:9.

Kunovice se po změně stran snažili výsledek zkorigovat, zápas zdramatizovat, ale proti rozjetému a výtečně hrajícímu soupeři to měly složité.

„Byl to relativně pohledný zápas. Před námi tam hrály dorostenky, které viděly, jak má Most krásně naučené akce, všechno dělá v rychlosti. Naše holky se ale určitě nenechaly zahanbit a taky odehrály slušné utkání, byť to proti kvalitnímu soupeři měly strašně složité," dodala Fleková.

Házenkářky Kunovic se zastaví sérii tří porážek v řadě v sobotu doma proti Jindřichovu Hradci. Na Bělince se hraje od třinácti hodin.