„Pro nás to byl celkem jednoduchý zápas. Holky od začátku věděly, že Olomouc musí porazit, což se i stalo. Sice na začátku do toho nešly úplně naplno, ale postupně se zlepšily a nakonec to vypadalo dobře,“ pochvaluje si kunovická trenérka Lenka Fleková.

I. házenkářská liga žen, 8. kolo -
SK UP OLOMOUC – SHK KUNOVICE 23:35 (13:17)
Nejvíce branek:
Doubravová 7, Roubalová 6/1, Dobrovská 4 – Polášková 7, Fleková a Hvozdovičová 6, Kutálková 5, Vašíčková a Maurerová 4. Rozhodčí: Bečička, Kučerka. Vyloučení: 4:6. Sedmimetrové hody: 5/2 – 7/4.

Slováckému celku pomohla i navrátilkyně v sestavě Sabina Kutálková. Střední spojka prodělala mononukleózu, její start ve víkendovém utkání byl dlouho nejistý. „Nakonec ale nastoupila a i díky ní měla naše hra nějaký řád,“ říká Fleková.

Kunovické házenkářky sice na začátku prohrávaly 0:2, ale výsledek rychle otočily a pak už na Hané dominovaly. Hostující družstvo po celou dobu vedlo, první poločasem ovládlo rozdílem čtyř branek.

Střelecky se dařilo především Poláškové, branky ale daly i další hráčky. „Jelikož soupeř vyrukoval na Lucku (Fleková – pozn. red) s tradiční osobní obranou, větší prostor měly ostatní děvčata, která toho využila,“ uvedla kunovická trenérka.

Slovácký celek i po změně stran v poli kraloval a navyšoval svůj náskok. Favorit nakonec zvítězil 35:23 a získal povinné dva body.

„Holky musím pochválit. K zápasu přistoupily poctivě, odehrály slušné utkání,“ říká Fleková.

Ženy Kunovic si reprezentační přestávku zpestřily i zápasy s dorostenkami. „Nechtěly jsme, aby holky vypadly z tempa. Už v minulosti se nám to osvědčilo, tak snad se bude dařit i dorostenkám v lize,“ přeje si Fleková.

Házenkářky Kunovic se v dalším zápase první ligy žen představí doma proti Bohunicím. Na Bělince se hraje v sobotu od jedenácti hodin.