Kunovická trenérka Lenka Fleková nebyla samozřejmě po nepovedeném venkovním představení spokojená. „I když nás bylo méně než v minulém utkání, měly jsme to zvládnout daleko lépe. Mám pocit, že holky šly do zápasu bez bojovnosti, nějaké chuti po vítězství," říká Fleková.

„Olomouc rozhodně nebyla lepší, bohužel děvčata nedokáží na palubovce vnímat naše pokyny ze střídačky. A když je poberou, tak je zase nedokáží přenést do hry," štve bývalou reprezentantku.

Přitom hostům ze Slovácka patřil úvod střetnutí. Kunovice šly brzy do vedení, ve 13. minutě to bylo 7:4 v jejich prospěch.

Jenže Hanačky manko rychle stáhly a skóre srovnaly. Do šatny si o přestávce dokonce nesly dvoubrankový náskok.

1. házenářská liga žen, 9. kolo -
SKUP Olomouc - SHK KUNOVICE 27:23 (11:9)
Nejvíce branek: Doubravová 7, Trumpešová 6, Plojharová a Hvostaľová 4 - Fiurášková 9/2, Zálešáková 6/1, Hvozdovičová 3. Rozhodčí: Beneš, Kubis. Vyloučení: 5:3. Sedmimetrové hody: 6/5 - 5/3. Diváci: 42.

I druhá půle byla vyrovnaná. Hosty srážely neproměněné šance, chyby při rozehrávce nebo nedůslednost v obraně.

„Měly jsme tam hodně tyček, nedávaly jsme sedmičky. Naše hra byla hodně pomalá, nedokázaly jsme se dostat do rytmu," říká Fleková.

Kunovicím citelně scházela křídelnice Popelková. „Její góly z rychlých protiútoků nám chyběly," souhlasí.

Střelecky se dařilo Fiurášková. Elitní prvoligová kanonýrka ve 41. minutě zvyšovala na 18:16, ale tým ze Slovácka vyrovnanou bitvu nezvládl.

Závěrečnou desetiminutovku prohrál 2:5 a nakonec na Hané padl rozdílem čtyř branek.

Kunovické házenkářky se porážku v Olomouci pokusí odčinit v sobotu doma proti Hostivicím. Utkání na Bělince začíná ve třináct hodin.