„Byl to pro nás dobrý přátelák, pro holky zajímavá konfrontace a zkušenost, protože běžně v sezoně se týmy z mezinárodní soutěže nepotkáváme. Utkání se hrálo v přátelském duchu. Poruba si od začátku šla za vítězstvím, náš výkon taky snesl nějaké měřítko. Jsem spokojená. Pro nás je hlavní, že se nikomu nic nestalo,“ uvedla kunovická trenérka Lenka Fleková.

Osmifinále Českého poháru v házené žen:
SHK KUNOVICE – PORUBA 24:33 (12:20)
Nejvíce branek: Machálková 5, Tvrdoňová, Knotová a Kočí 3 – Demlová 6, Dybalová, Kalyhina a Rajová 5, Farářová 4/3. Rozhodčí: Šlezingr, Špunar. Vyloučení: 3:3. Sedmimetrové hody: 0 – 5/4. Diváci: 48.

Domácí tým, který po třech kolech bez ztráty bodu vládne první lize žen, šel do svátečního pohárového utkání bez dvou stěžejních hráček. Kromě kanonýrky Fiuráškové Kunovicím scházela i Popelková, která má po minulém střetnutí límec na krku a nenastoupí ani o víkendu.

„Zase nám musely pomoct dorostenky, které však k zápasu přistoupily opravdu výborně a vůbec se neztratily,“ chvílí šikovná děvčata Fleková.

Poruba se ale nenechala nachytat. Od začátku měla navrch, navyšovala své vedení. Tým z Ostravy po čtvrt hodině měl navrch o šest branek, do přestávky zvýraznil svůj náskok na 20:12.

Záložník Slovácka Michal Trávník při pohárovém utkání s Duklou Praha.
Slovácko vstřebává vyřazení. Jablonec? Velký vykřičník, je obezřetný Palinek

Favorit po přestávce kontroloval zápas i výsledek, domácí děvčata ale sympaticky bojovala až do konce. Porážka o devět branek pro ně není žádná ostuda.

„Celkově to byl poklidný zápas. Od začátku bylo jasné, že si Poruba, která k nám přijela kompletní, kde za postupem. Nám v obraně scházely Fiurášková s Popelkovou, souhra ve středu obrany nám poněkud vázla, ale celkově to nebylo špatné,“ dodala Fleková.

Kunovické házenkářky čeká další zápas již v neděli, kdy se představí v Praze. Proti Vršovicím to ale nebudou mít vůbec jednoduché, Sokol totiž v osmifinále poháru senzačně vyřadil Plzeň a věří si i na dosud neporažené Moravanky.