„Holky musím pochválit. Hrály disciplinovaně, bojovně. Svědomitě plnily úkoly, které jsme jim daly. Věděly jsme, kde je největší síla soupeře, kterou jsme se snažily eliminovat, což se nám poměrně dařilo. Ani nešlo poznat, že jsme tak dlouho nehrály. Holky bojovaly, měly i velkou úspěšnost střelby. Zachytala nám i gólmanka Žáková,“ pochvalovala si kunovická trenérka Lenka Fleková.

1. házenkářská liga žen, 20. kolo -
SHK KUNOVICE – SKUP OLOMOUC 32:27 (16:13)
Nejvíce branek: Hvozdovičová 6, Zálešáková a Tvrdoňová 5, Machálková a Fiurášková 4 – Trumpešová 10, Hirešová 4/2, Hlaváčková a Rožková 3. Rozhodčí: Beneš, Kubis. Vyloučení: 7:3. Sedmimetrové hody: 1/1 – 6/3. Diváci: 60.

Výhra nad Olomoucí jí těšila. „I když je soupeř poslední, nemá vůbec špatný tým. Naopak, v sestavě má spoustu mladých a šikovných děvčat, nebylo to jednoduché střetnutí,“ říká Fleková.

Domácím scházela nejen Polášková, která se zranila při utkání v Chebu, ale i Trachtulcová. Ta má zase zlomený palec u nohy. Do sobotního utkání nezasáhla ani Popelková. I když byla na střídačce, kunovičtí trenéři ji šetřili. „Byla po nemoci, brala antibiotika,“ hlásí Fleková.

První půle byla vyrovnaná. Hostující celek se brzy ujal vedení, náskok držel ještě ve 16. minutě.

Kunovice se ale postupně zlepšily a výsledek před přestávkou otočily. Do šatny si s sebou nesly tříbrankový náskok.

Dařilo se Zálešáková a Zámečníkové na křídlech, na pivotu si slušně počínala Knotová, která zaskočila za zraněnou Poláškovou.

Fotbalisté Uherského Brodu (červené dresy) porazili Bohunice i podruhé v sezoně 1:0.
Broďané v důležité záchranářské bitvě povalili Bohunice, rozhodl Mazuryk

Dobře ale hrál i zbytek týmu.

„V sestavě nebyl slabší článek. Někdo, komu by se herně vyloženě nedařilo. Tentokrát se to sešlo celkem dobře,“ těšilo Flekovou.

Kunovickým házenkářkám vypomohly také dorostenky, které měly v nohách těžké utkání s Plzní.

Slovácký celek si i díky střídání dál držel nadějné vedení, které až do konce střetnutí nepustil.

Domácí družstvo v 52. minutě vedlo už 31:22, Olomouc ale v závěru porážku zmírnilo na přijatelných 32:27.

Házenkářky Kunovic mají před sebou poslední dva zápasy letošní sezony. Za týden se představí v Hostivicích u Prahy, ročník zakončí v derby s Otrokovicemi.