Vedoucí kunovického družstva Miloslav Flek ale po další přesvědčivé výhře chváli celý tým.

„Do Prahy jsme přijeli pouze s osmi hráčkami. Holky jsme nabádali k disciplinovanosti, aby se nenechali zbytečně vylučovat a měli dost sil. I bez nemocné Sabiny Kutálkové a dorostenek to zvládli velice dobře. První poločas byl ještě vyrovnaný, ale po přestávce už bylo utkání zcela v naší režii,“ hlásil Flek.

I. házenkářská liga žen, 17. kolo -
TJ SOKOL KOBYLISY II. - SHK KUNOVICE 18:40 (12:18)
Nejvíce branek:
Janečková 6/2, Skružná 3 – Zálešáková 10/2, Maurerová 7/1, Fleková, Hvozdovičová a Polášková 5. Rozhodčí: Rutta, Větrovský. Vyloučení: 4:1. Sedmimetrové hody: 5/3 – 4/4. Diváci: 50.

Kunovicím se v hale Sokola Vršovice nikdy nehraje příliš dobře, s horšími podmínkami a houževnatým soupeřem se ale tentokrát vypořádaly velice dobře.

„I když jsme brzy vedli 4:1, soupeř se s námi pořád držel. Domácí děvčata spoléhala na hru přes pivoty, které jsme si ale ve druhé půli pokryly a už to bylo jasné,“ uvedl Flek.

Z hráček vyzdvihl desetigólovou Zálešákovou. „Zuzka přišla na sraz nemocná. Kašlala celou cestu do Prahy a nakonec dala nejvíce branek,“ usmívá se Flek.

O branky se ale podělily všechny hráčky. Jediný, kdo neskóroval, byla brankářka Žáková, které ale spoluhráčky zase podržela, když ve druhé půli inkasovala pouhých šest branek.

„Po změně stran jsme své vedení jenom navyšovali. Holky hrály rychle, dobře bránily,“ dodává Flek.

Další zápas sehrají házenkářky Kunovic v sobotu dopoledne doma proti Velkému Meziříčí.