Svěřenkyně trenérů Wowry a Flekové remizovaly v 16. kole první ligy žen v Brně s Bohunicemi 26:26 a v neúplné tabulce zůstaly na šestém místě.

„Bylo to naprosto vyrovnané utkání. Mohly jsme vyhrát, ale i prohrát. Tím, že jsme vyrovnaly gólem ze sedmičky chvíli před koncem bod musíme brát,“ ví dobře kunovická trenérka Lenka Fleková.

I. liga v házené žen, 16. kolo -
TATRAN BOHUNICE – SHK KUNOVICE 26:26 (12:13)
Nejvíce branek: Smějová 7, Machalová 6, Prokopová 4 – Trachtulcová a Fiurášková 5, Popelková a Zálešáková 4, Tvrdoňová 3. Rozhodčí: Pernička, Tůma. Vyloučení: 7:6. Sedmimetrové hody: 1/1 – 3/3. Diváci: 123.

Klíčová chvíle přišla po drsném faulu na Popelkovou, kterou protihráčky sestřelily při proskoku. Sudí Pernička s Tůmou nařídily sedmimetrový hod. Míč si vzala do ruky právě Trachtulcová a nemýlila se.

„Nikdo z holek to nechtěl jít házet, tak to Terka vzala na sebe a zvládla to,“ těší Flekovou.

Po sobotním bojovném utkání ale chválila celý tým. „V Bohunicích se vždycky špatně hraje, odtud se body příliš nevozí. Tatran má v sestavě šikovné hráčky,“ uvedla Fleková.

Utkání v Brně bylo od začátku do konce naprosto vyrovnané. „Nikomu se nepovedlo utéct na větší brankový rozdíl,“ přitakala kunovická trenérka.

Hokejisté Uherského Ostrohu (červené dresy) ve druhém čtvrtfinále play-off Krajské ligy jižní Moravy a Zlína zdolali Břeclav 6:5 po nájezdech.
Uherský Ostroh odvrátil vyřazení. Břeclav udolal v nájezdech. Rozhodne neděle

Hostujícímu týmu pomohly i navrátilkyně z dovolené Knotová s Tvrdoňovou, naopak nehrála Fleková ani šikovné dorostenky. „I tak nás bylo celkem dost a mohly sestavu prostřídat,“ pochvalovala si Fleková.

Kunovice ve 46. minutě vedly 21:19, ale Bohunice výsledek otočily a v dramatickém závěru sahaly po výhře. Drama vygradovala v posledních vteřinách, po trefě Trachtulcové si rivalové body rozdělili.

Nyní má první liga žen reprezentační přestávku. Po ní kunovické házenkářky na Bělince vyzvou vedoucí béčko Mostu.