„Protože soutěžní řád to nezakazuje a my máme spíše pozitivní reakce, není důvod ke změně. Ale téma penalt určitě na nadcházejícím losovacím aktivu se zástupci klubů probereme," slíbil předseda Zlínského krajského fotbalového svazu Vlastimír Hrubčík.

Rušení divácky atraktivních penaltových rozstřelů nemají ani další tři okresní svazy v regionu, přičemž v Uherském Hradišti na „novinku" dosud nereflektovali.

„Považujeme to za umělý zásah do sportu, který má tradici, navíc ani v dalších fotbalově vyspělých zemích k tomu nesáhli. Osobně nic proti penaltám nemám, ale v našich podmínkách, kdy máme mimo jiné problémy s nasazováním rozhodčích a často pískají i laici, by to bylo složitě praktikovatelné. Navíc na této nejnižší úrovni by to byl i nebezpečný nástroj ke spekulacím, snazší ke zneužití. I proto zůstaneme klasiky, tento model je spravedlivější," doplnil Miko.

Opačný názor mají ve zbylých svazích kraje. „Zavedení penalt oživilo soutěže, hlavně závěry zápasů. Hráči častěji kopou desítky, fanoušci to milují," vypozoroval při svých cestách po regionu šéf OFS Zlín Pavel Brímus.

„Na losovacím aktivu můžeme dvouletý cyklus vyhodnotit. Nečekám ale negativní reakce, spíše připomínky. O zrušení penalt neuvažujeme," zopakoval Hrubčík.

Mezi kluby, kde po dvou letech panují se zavedením penalt rozpačité pocity, patří Mysločovice. „Náš první tým ani jednou v této sezoně nevyhrál a rezerva je ani jednou nekopala," shrnul sekretář klubu Rostislav Skopalík.

„Po pravdě tonení moc spravedlivé. Často se stává, že některé kluby hrají na plichtu a nakonec si odvezou více než aktivnější soupeř. To se nám nelíbí. Návrat ke klasice by možná nebyl špatný," připouští Skopalík.

Paradoxně proti je také trenér Valašské Polanky Karel Hajda, jehož tým je přitom v penaltách nejúspěšnější ze všech!

„Výsledek by měl skončit remízou nebo výhrou jednoho týmu, takto se vždy jeden bod ztratí. Navíc se penalty zahrávají jen v některých soutěžích. S takovou by se mohly počítat i jiné věci, například kolik bude mít kdo na kontě ofsajdů a i podle toho bodovat," vyslovil zajímavý pohled.

Zcela opačnou kuriozitou je zase případ Dolního Němčí. S pěti prohrami v pěti rozstřelech je nejhorší, přesto se nadstavby duelu zastává. „Má to přínos, zápasy jsou atraktivnější pro diváky. Baví se dále, když duel skončí v základní hrací době třeba 2:2. A pro kluky je to dobrá škola v psychice. Jsou si pak schopní lépe poradit s penaltou v 85. minutě," poznamenal kouč David Jurásek.