Před utkáním s Jabloncem přesto padla volba na hlavní rozhovor právě na něj. Logicky. Na severu Čech totiž strávil dlouhá léta.

První otázka snad ani nemůže být jiná. Jaký je váš aktuální zdravotní stav?

Momentálně začínám jezdit na rehabilitace do Zlína, kde se mnou cvičí na různých nestabilních plošinách. Je tam sice pro mě spousta nových cviků, ale je to jednotvárné a nudné. Ale bez toho se na trávník nejde vrátit, takže to musím absolvovat. Tohle období je pro mě hodně těžké, protože jsem nikdy nebyl dlouhodobě zraněný.

Návrat na trávník by mohl proběhnout kdy?

Zatím je to spíše v nedohlednu. Teď jsem se o tom bavil s trenérem, že by bylo dobré, abych se dal do kupy, v prosinci absolvoval čtrnáctidenní tréninkový meziblok a pak naskočil do zimní přípravy. Já ale věřím, že bych mohl začít s klukama trénovat už dřív v průběhu podzimu. Na hřiště už to letos nevidím, ale začít trénovat už bych chtěl. To je teď můj cíl.

Jaké jsou to pocity, muset sledovat spoluhráče pouze z tribuny?

Při domácích zápasech stojím v tunelu (vchod na hrací hřiště pozn. red.). Je to pro mě výhoda, že jsem blízko hřišti. Občas tam na kluky něco zakřičím. Jsem s nimi o přestávce v kabině. Samozřejmě když něco vidím, tak se snažím poradit, před zápasem kluky povzbudím, ale ta pomoc je pro konečný výsledek hodně malinkatá nebo spíš vůbec žádná.

8. kolo I. Gambrinus ligy

1. FC SLOVÁCKO - JABLONEC

Sobota 22. září v 18.20 hodin, Městský stadion Miroslava Valenty v Uherském Hradišti

Na hřiště už se Michal Kordula v letošním roce nepodívá. Do utkání by zase mohl zasáhnout v jarní části.

Ale výkon, výsledek a předvedená hra v posledním utkání proti Boleslavi vás musely potěšit…

Je pravda, že kluci v posledním zápase předvedli skvělý výkon. Klobouk dolů před nimi, protože v deseti uhrát takový výsledek proti takovému mužstvu jako je Boleslav, to je paráda.

Nyní čeká Slovácko tým Jablonce, kde jste dříve působil. Jak byste soupeře představil?

Přijede ambiciózní mužstvo, které hraje ofenzivní, kombinační fotbal. Mužstvo, které těží z kvality hráčů, kteří jsou tam dlouho, jako je Luboš Loučka nebo Lafi (David Lafata pozn. red.). To jsou pro mě dvě klíčové osobnosti Jablonce.

Největší síla a slabina Jablonce?

O slabinách nám určitě teprve řekne trenér, který je bude mít zmapované. A síla? Určitě v kombinaci. Jak Loučka, tak Karel Piták umí udržet balon na kopačkách. Těží také z křídelních prostorů, kde posílají centry na Lafiho, který si balon v šestnáctce vždycky najde. V tom je hodně silný.

Jaký byl pro vás největší zážitek během angažmá v Jablonci?

Musím říct, že hrozně rád vzpomínám na pana Peltu, trenéra Radu… Hrozně se těším, až sem v sobotu přijede kustod týmu Aleš Češek. S tím už jsem domluvený, že mu přivezu burčák. Vzpomínám na to angažmá hrozně rád. Vždycky to mám spojené hlavně s klukama, se kterýma jsem se tam seznámil, ať je to teď Luboš Loučka, na kterého se těším, nebo na Lafiho, na Pitáka… Fotbalové vzpomínky? Určitě na pohár UEFA a na finálové zápasy poháru.

A nedá mi nezeptat se, jaký nejsilnější okamžik byl na Slovácku?

Asi znovu cesta pohárem, když jsme to za trenéra Mazury dotáhli až do finále. A musím zmínit i domácí zápasy. Tady když se doma vyhraje, tak oslava vítězství je vždycky krásná. Když si člověk sedne před náš kotel, to je nádherný pocit. Říkal jsem i klukům v kabině, že tohle je pro mě motivace se ještě vrátit. Moct si sednou před kotel po vyhraném zápase a užít si to.

Očima Svatopuka Habance: Pozor na Lafatu!

Trenér 1. FC Slovácka S. Habanec.Když se poslední rok dva řekne Jablonec, tak je to hodně spojeno s Davidem Lafatou. To je opravdu pan střelec. I když já bych o něm nemluvil jen právě jako o střelci. Je to fotbalista, který umí v poli podržet balon a je nesmírně platný i do kombinace. Jablonec hraje ofenzivním stylem a jeho útočná síla je opravdu velká. Jestli je tam Čížek, Piták, Lafata, tak do zakončení se spolu s Kovaříkem dostávají do šestnáctky minimálně čtyři hráči, což je nesmírně nebezpečné.

Do sobotního utkání nemůže nastoupit Honza Trousil. Kým ho nahradit? Máme stopera Hofmanna, druhá možnost je, že tam nastoupí Vlasta Daníček, který na tomto postu odehrál zbytek zápasu s Mladou Boleslaví a vedl si velmi dobře. Tady nemá cenu nic zastírat, protože dělat z někoho stopera asi nemá cenu, takže tohle jsou jediné dvě alternativy, které připadají v úvahu.

Co se týká marodky týmu, tak ve středu sundali sádru Košútovi, který měl zánět achilovky. Bohužel Fujerikovi se neustále obnovuje zranění kolene, takže tam bude muset zasáhnout lékař a zjistit, kde je problém. Zbytek týmu je kromě Korduly připraven do zápasu s Jabloncem nastoupit.