Teď se tuto nelichotivou bilanci pokusí změnit v Plzni. Švancaru a spol. ovšem čeká nelehký úkol, do cesty se jim totiž postaví aktuální lídr tabulky.

PLZEŇ – 1. FC SLOVÁCKO
Neděle 17.00

bilance: 10 zápasů – 4 výhry, 2 remízy, 4 porážky, skóre 12:15

Oba nedělní soupeři vyznávají ofenzivní pojetí hry. V minulé sezoně padlo v jejich vzájemných utkáních dohromady devět branek, oba duely se mohly pyšnit přídavkem parádní. Především na souboj, který se hrál v Uherském Hradišti, se na Slovácku vzpomíná ještě teď. Hrálo se nahoru dolů, padaly nádherné góly, nadšení fanoušci i přes prohru domácího týmu všem aktérům aplaudovali.

Útočná podívaná se dá očekávat i teď. Domácí se vyhřívají na vedoucí příčce, dobyvatelská armáda kolem špílmachra Horvátha se fotbalem baví. Hosté sice venku zatím nejsou proroky, ale také umějí vystrčit růžky. Správným vodítkem by jim mohlo být poslední utkání minulého ročníku, kdy zrovna na Viktorce remizovali 2:2.

Přes týden měli za úkol setřást ze sebe porážku na Bohemians. „Prohra nás mrzí. Doufali jsme totiž, že jsme schopní na Bohemce bodovat. Podle vývoje utkání si myslím, že jsme aspoň k jednomu bodu měli hodně blízko. Zklamáni proto jsme, protože se soupeřem, který je na naší úrovni, jsme nějaký bod získat měli,“ vrátil se k neúspěšné pražské misi Miroslav Soukup.

Ambiciózní kouč si uvědomuje, že teď jeho soubor čeká mnohem těžší protivník. „Plzeň vede tabulku a daří se jí i střelecky. O to je úkol, který je před námi, těžší. Viktorka dala v každém utkání dvě branky, ještě neprohrála. Viděl jsem ji doma s Bohemkou, kterou jasně přehrála, měla celý zápas pod kontrolou,“ připomíná Soukup utkání, které mu mohlo mnohé napovědět.

I když je Plzeň jasným favoritem, slovácká kavalerie zbraně předem neskládá. „Nečeká nás nic jednoduchého, na druhou stranu jsme se už vloni, kdy jsme hráli o záchranu a byli v těžší situaci, přesvědčili, že se dá hrát a bodovat i s takto kvalitním týmem. Určitě nic nebudeme vzdávat dopředu,“ vyhlašuje hradišřtský trenér, podle kterého je na straně jeho mužstva jedna výhoda. „Do Plzně nepojedeme s povinností bodovat. Ale samozřejmě tam budeme chtít bodovat,“ dodává jedním dechem.

Soukup si moc dobře pamatuje, co říkal před sezonou. A nemíní slevit, svůj tým chce vidět jinde než v boji o záchranu. „Pokud nebudeme schopní uhrát body venku, tak nebudeme moci pomýšlet na lepší umístění, než v o něco málo klidnějších vodách, ve kterých jsme se pohybovali vloni. A to za předpokladu, že budeme všechno vyhrávat v domácím prostředí, což také není jednoduché,“ vysvětluje trenér 1. FC Slovácko

Co by podle něj mělo vést k exportu bodů ze Štruncových sadů? „Musíme si vzít ponaučení z chyb, které jsme našli jako příčiny neúspěchu na Bohemce a snažit se je neopakovat. Musíme se také snažit být nebezpečnější a efektivnější,“ naznačil Soukup.

Otázkou ovšem je, jestli Slovácko bude moci v Plzni bojovat v plné síle. Mužstvu se totiž přestala vyhýbat zranění. „Máme drobnější problémy, které řešíme a uvidíme na sobotním předzápasovém tréninku, kdo z hráčů bude moci nastoupit,“ přiznává Miroslav Soukup. Kterých konkrétních hráčů se zdravotní potíže dotýkají, však pochopitelně prozradit nechce. „To bychom dávali návod soupeři.“

Utkání začíná v neděli v 17 hodin a fan club 1.FC Slovácko na něj pořádá zájezd. Bližší informace o zájezdu mohou fanoušci získat na www.fcslovacko.com, kde se mohou také k zájezdu přihlásit.

Předpokládaná sestava Slovácka: Filipko – Kuncl, Mezlík, Košút, Kubáň – Fujerik, Kordula, Volešák, Valenta – Ondřejka, Švancara