Napovědět může páteční duel devátého kola, v němž svěřenci kouče Ladislava Mináře hostí od 16.30 hodin na kunovické Bělince vlašimského nováčka. Na Slovácku odehrají kvůli výstavbě vyhřívaného trávníku na Letné zbývající čtyři podzimní střetnutí.

„Předpokládal jsem, že půjdeme do Kunovic v daleko lepším rozpoložení,“ přiznal Minář. Jeho tým ale prohrál poslední dva ligové zápasy a v tabulce se propadl ze druhého na šesté místo.

Zlínští fotbalisté si alespoň částečně zvedli sebevědomí v úterním poháru. Na hřišti divizních Otrokovic remizovali s prvoligovým Libercem 1:1 a vypadli až po penaltovém rozstřelu. „Odehráli jsme na své současné poměry slušné utkání,“ řekl Minář, který nasadil do základní sestavy proti poslednímu duelu v Ústí sedm nových hráčů.

A protože se změny vyplatily, dá se očekávat, že někteří dostanou příležitost i v lize. „Přestože jsme pustili Liberec do šancí, líbil se mi výkon obrany, která předchozí dva duely odehrála špatně,“ naznačil zlínský kouč, že nechá pohromadě stoperskou dvojici Malý, Zbožínek. Jeho rozhodování mu ulehčilo také zranění Zbožínkova obvyklého parťáka Kroči.

Zdravotní potíže zamezí také startu záložníka Křivy, který si v poháru řekl o místo defenzivního štítu. Fit už je naopak brankářská jednička Kořínek, za něhož zaskočil Skácel. Šanci dostane pravděpodobně také forvard Bačík.

„Na jaře se nám vyplatilo, když hráli vpředu dva pracovití útočníci Kroupa s Bačou,“ podotkl Minář. Při absenci dlouhodobě zraněného Bači vytvořili hrotové duo Kroupa se Žůrkem, jejich spolupráce ale přinesla jenom čtyři podzimní góly.

„S Vlašimí budeme v opačné situaci než s Libercem. Nemůžeme čekat, co vymyslí soupeř. Naopak musíme tvořit sami. Lehké to nebude, protože Vlašim má dobře organizovanou hru a dva nebezpečné útočníky Bálka s Kalbiškou,“ zmínil Minář střelce 10 z 11 branek Blanických rytířů, kteří jsou jako nováček osmí o pouhé dva body za Tescomou.

Předpokládaná sestava Zlína: Kořínek – Malcharek, Malý, Zbožínek, Jelínek – Vozábal, Görner, Šmahaj, Novák – Bačík, Kroupa.