„Samozřejmě nám nerozhodné výsledky hodně narušují plány. Když počítám i zápase se San Marinem, chtěli jsme doma získat dvanáct bodů. Teď musíme bodovat i venku. Kvalifikace ale nekončí, jedeme dál,“ říká Janošek.

Po pondělním zápase byl hodně zklamaný. „Nejen z výsledku, ale i ze sebe,“ přiznává.

„Nevím, co se stalo, ale třeba dalekonosné střely jsem vždycky dával. Měl jsem to tlačit víc dolů,“ přidává smutně.

Rodák z Rajhradu u Brna to několikrát zkoušel z dálky, nebezpečný ale nebyl. Stejně na tom byli i ostatní čeští fotbalisté, kteří se až na Šašinkovu vyloženou šanci k pořádnému zakončení nedostali. „Chyběl tomu pouze gól,“ ví Janošek.

Podle něj hra lvíčat nebyla špatná.

„Dostávali jsme se tam docela dobře. Měly i nějaké centry. Chybělo nám větší štěstíčko. Vždyť soupeř v první půlce vykopával balon z brankové čáry,“ připomíná současný středopolař Plzně.

Podobnou příležitost měli po změně stran také hosté, ale sudí Skotům gól kvůli útočnému faulu neuznal.

„Viděl jsem, že to vykopl Jedlovi z ruky. Byl jsem v klidu,“ říká Janošek.

Ostrované ale byli ve druhé půli nebezpečnější. Zlobila hlavně hvězdička z Evertonu, vysoký útočník Hornby.

„Na toho jsme se připravovali. Dokázali jsme ho pokrýt,“ těší bývalého hráče Brna a Slovácka.

Ani Češi už se ale po přestávce nedokázali do vyložených šancí dostat.

„Gól jsme měli dát v první půli,“ ví Janošek. „V kabině jsme si řekli, že budeme hrát trpělivce, což se i stalo. Skoti ale dobře bránili, těžko jsme se tam dostávali,“ doplnil.

Bezbranková remíza více potěšila hosty. Zklamaní z výsledku nebyli pouze hráči a členové realizačního týmu, ale i víc než pět tisíc diváků. Fanoušci dorazil na stadion v hojném počtu a hráčům vytvořili skvělé prostředí.

„Moc jsem si to užil. Atmosféra byla fantastická. Děkuji fanouškům, že přišli v takovém množství. Mrzí mě, že jsme lidem nedali tři body,“ dodal Janošek.