Několikrát se rychlonohý štírek dostal do šestnáctky Slovanu, žádnou slibně rozjetou akci se svými spoluhráči ale do gólového konce nedotáhl. I proto sestupem ohrožený celek z Uherského Hradiště doma padl s Libercem 0:1 a v tabulce HET ligy zůstal s dvaceti body čtrnáctý.

„Výsledky ostatních týmů mě předtím docela svazovaly, teď na to kašlu. Důležité je, jak hrajeme my. Pokud budeme vyhrávat a získávat body, nikdo další nás nemusí zajímat. Je jasné, že každý bude ztrácet. Ani my ale nesmíme doma body rozdávat,“ říká Jan Navrátil.

Štve vás těsná porážka hodně?
Zklamání je obrovské. Doma musíme získávat body. Když ale nebudeme proměňovat šance, žádné nebudou.

Vy jste patřil k nejaktivnějším hráčům. Co chybělo vašim akcím, aby skončily gólem?
Nevím, co k tomu říct. Chybělo tomu jenom to, abychom to tam po centrech ze strany dotlačili a dali gól. Máme tři stoprocentní šance, které musíme proměnit. Když neproměníme ani jednu, tak nevím, co chceme hrát…

Nechybí vám v sestavě nějaký vysoký hráč? Bijec, který by to tam dotlačil?
Tohle radši nechci komentovat. To je otázka na vedení, ne na mě. Oni musí vědět, zda je to v pořádku nebo ne. Já nechci proti nikomu jít. My jsme na hřišti od toho, abychom góly dávali, a je jedno, zda jsme malí nebo velcí. Proti Liberci jsme si šance vytvořili a branku jsme stejně nedali.

Jak na vás zapůsobil Liberec, kterému se pod trenérem Holoubkem daří a útočí na evropské poháry?
Liberec je v pohodě, hraje o Evropu a my o záchranu, takže jsme to proti němu měli složité. Je nepříjemný v tom, že jeho obránci hrají vysoko a těžko se jejich hra čte. Nevíte, zda mát jít proti bekovi, nebo si počkat na odražený balon.

Blízko vyrovnání byl ve druhém poločase útočník Tomáš Zajíc. Jak jste viděl jeho tutovku?
Viděl jsem propadlý balon a lehkou teč. Prostě to neskončilo v síti, což bylo zklamání. Kdo ví, jak by se zápas vyvíjel, kdybychom proměnili nějakou šanci a dali gól.

Jak těžké bude na porážku zapomenout a nastartovat novou sérii?
Je to těžké, ale každý bude muset začít u sebe. Čekají nás klíčové zápasy, které nebudou tolik o kráse, ale o soubojích, bojovnosti a hlavně o tom, kdo vstřelí branky. My se na zápasy s Karvinou a s Brnem musíme dobře nachystat.

Co očekáváte od příštího duelu v Karviné?
Bude to klasický záchranářský boj, válka. Kdo dá víc gólů, vyhraje. Karvinou jsem viděl v Olomouci, kde čekala na brejky a po jednom vstřelila branku. Neznám taktiku trenérů, ale bude to o chybách a o produktivitě.