„Zavřela jsem oči a trkla to tam. Popravdě ani nevím, jak to tam padlo,“ smála se hrdinka svátečního duelu, který se na Velký pátek odehrál na Městském stadionu Miroslava Valenty.

Mladá stoperka patří mezi vyhlášené hlavičkářky. Hra hlavou patří mezi její přednosti, což ukázala i proti Horním Heršpicím. Věděla, že v poslední minutě není na co čekat, proto se vydala na rohový kop. „Vždyť šlo o všechno,“ připomíná Jelínková.

Balon po centru Kimové od rohového praporku propadl až na zadní tyč, kde číhala neobsazená domácí stoperka.

„Byla jsem tam úplně sama. Sice jsem měla čas, ale moc jsem nemířila. Bylo to velké štěstí, protože míč se do sítě odrazil od břevna,“ popisuje střelkyně.

I když se k míči dostala ještě Američanka Duncanová, rozhodující branku dala Jelínková.

„Vůbec jsem nevěděla, kde jsem. Holky na mě naskákaly. Bylo to něco úžasného,“ líčí třetí talent roku 2018 mezi fotbalistkami.

Děvčata z Uherského Hradiště byla v závěru odměněna za neuvěřitelnou píli a touhu po výhře. Brňanky totiž moravským rivalkám cestu za třemi body pořádně zkomplikovaly a nebýt nepřesné koncovky, mohly v pátek večer slavit hráčky Lokomotivy.

„Heršpice hodně kousaly. Nebyl to vůbec jednoduchý zápas. Soupeřky byly důrazné. První start za ženy byl hodně těžký,“ přiznala Jelínková. Domácím hráčkám navíc ke konci střetnutí ubývaly síly a některé sužovaly křeče.

„Bylo to hodně fyzicky náročné utkání. Na velkém hřišti se dost běhalo,“ říká.

Devadesátiminutová dřina byla nakonec vykoupena sladkým závěrem. Ženy Slovácka si duel užily i proto, že nastoupily na hlavním stadionu, kde běžně hrávají ligoví fotbalisté.

„Bylo to super, úžasné. Přišlo sedm set diváků. Lidé nás hnali dopředu,“ chválí publikum Jelínková.

Z fanoušků nervózní nebyla. Při premiéře mezi ženami si počínala zkušeně. O svém startu se přitom dozvěděla až den před utkáním. A to jenom díky hrám v tréninku.

„Nějak jsem si to odvodila,“ culí se fanynka Juventusu a španělského stopera Sergia Ramose.

Fotbalistky Slovácka před sedmi stovkami diváků přemohly v derby Horní Heršpice 2:1 a poskočily na čtvrté míst tabulky. Místo boje o udržení v nejvyšší soutěži tak Sedlačíkovou a spol. čekají duely o medaile.

„Bude to hodně náročné, ale když se na Spartu, Slavii a Liberec pořádně připravíme, můžeme s nimi hrát vyrovnané utkání,“ věří Jelínková.

Před tvrdou prací a pečlivou přípravou ale dostaly přednost Velikonoce a oslavy triumfy. „Bude to velké,“ tušila.

„Sice nemám osmnáct, takže to bude bez alkoholu, ale rozhodně nic neošidím,“ dodala bývalá hráčka Zbrojovky Brno a Slatiny.