Po prvním poločase by si přiotj na hradišťský tým nikdo nevsadil ani zlámanou grešli. Hosté aůe nevyužili několik šancí a ve druhé půli tak mohla rozhodnout o osudu utkání Ondřejkova parádní střela.

1. FC SLOVÁCKO – MLADÁ BOLESLAV 1:0 (0:0)

Mrtvolné ticho, jen sem tam několik párů rukou zatleskalo. Že jste na fotbale? Nedělejte si srandu, vždyť na Slovácku je vždycky rachot. Tentokrát to ale neplatilo. Kotel Slovácka totiž na protest proti výkonu svého milovaného týmu na Kladně vyklidil svůj sektor a nefandil. Naštěstí jen prvních deset minut.

Pak začalo pravé peklo. „Kotelníci“ rozmístění po všech tribunách svým fanděním strhli celý stadion, načež se přesunuli do svého sektoru.

Úvodní komorní atmosféra očividně víc seděla Mladoboleslavským, kteří si vytvořili dvě velké šance. Domácí ale skvělými zákroky podržela poslední instance v podobě Miroslava Filipka.

Domácí si první zajímavou siruaci vytvořili až dvě minuty po přestávce a hned měla přívlastek gólová. Po Švancarově nadýchaném centru měl na hlavě vedoucí branku Kuncl, ze sedmi metrů ale hlavičkoval nad.

Přesně v momentě, kdy na světelné tabuli naskočila 60. minuta, se zrodila největší ance Slovácka. Kubáň možná už mohl střílet, našel ale lépe postaveného Ondřejku, kterého ovšem vychytal gólman Šeda. Vzápětí měli štěstí domácí, když Kúdelova rána orazítkovala tyč Filipkovy brány. Čtvrt hodiny před koncem se málem zastavilo srdce nejdnoho fanouška Slovácka. Procházkův střílený centr od Ondřejky už putoval do sítě, v poslední setině se ale na brankové čáře najednou zjevil Filipko a uchoval domácím naději na vítěztsví.

Vzápětí se infakrt pokoušel o fanoušky znovu, tentokrát ale od radosti. Ondřejka si bleskově zpracoval Abrahámův dlouhý aut a z otočky poslal míč o břevno do brány – 1:0!

V nervydrásajícím závěru domácí těsný náskok udrželi a na Slovácku vypukly obrovské oslavy.

Branky: 79. Ondřejka. Rozhodčí: Jílek – Jiřík, Kubáň. ČK: 90. Brunclík (MB). ŽK: Kordula, Kubáň, Švancara, Ondřejka, Fujerik, Košút – Procházka, Brunclík. Diváci: 4225.

1. FC Slovácko: Filipko 1 – Abrahám 3, Kuncl 3, Košút 3, Kubáň 4 – Fujerik 3, Kordula 3, Zelenka 2 (88. Němčický), Svízela 5 (74. Cleber) – Ondřejka 2, Švancara 3 (86. Nestorovski). Trenér: M. Soukup.

Mladá Boleslav: Šeda 2 – Brunclík 3, Procházka 2, Janíček 3, Hrdlička 3 – Mendy 2, Sylvestre 3, Kúdela 1, Sedláček 3 (77. Fabián) – Chramosta 3, Táborský 2 (65. Bořil). Trenér: K. Stanner.