„Do takové soutěže jsme neměli zájem vstupovat. Soutěž o třech ženských týmech považuji za paskvil, který ze sportovního hlediska nemá vůbec žádný smysl. Mít každé druhé kolo volno a navíc se pořád dokola utkávat jen s Prostějovem a Vítkovicemi, považoval náš klub za nerozumné," uvedl Petr Zpěvák, sekretář ženského a dívčího úseku ČSK Uherský Brod

„Přímo na losovacím aktivu jsem oslovil kluby, které disponují dívčím mládežnickým týmem, aby se pokusily nejvyšší soutěž na Moravě zachránit. Chvíli to vypadalo nadějně, zástupci Líšně B, Horních Heršpic B, Hodonína a Bezměrova začali žhavit telefonní linky směrem k vedení svých klubů, ale nakonec k naplnění soutěže bohužel nedošlo," pokrčil zklamaně rameny Zpěvák.

Výsledkem je skutečnost, že moravskoslezská liga žen nebude pro sezonu 2022/2023 otevřena a kluby tak budou hrát jen ve třech divizních skupinách, čímž si pro nadcházející sezonu zavřely cestu do druhé celostátní ligy, kam letos postoupil Zlín.

„Budu jen doufat, že za rok kluby změní názor a pokusí se nejvyšší soutěž žen na Moravě obnovit. Nejlépe ve dvou skupinách - sever a jih po šesti účastnících. Právě takový návrh podporuje náš klub. Kdo chce, hledá způsoby jak toho dosáhnout, kdo nechce, hledá důvody proč to nejde," dodal Zpěvák.

V sobotu je na programu los celostátních soutěží žen včetně pohárové soutěže, do níž se ČSK Uherský Brod rovněž přihlásil.

„V poháru se nám loni náramně dařilo, proto jsme přihlášku podali i letos. S napětím čekáme, na koho v prvním kole narazíme," uvedl Zpěvák.

MSFL žen - Morava 2022/2023

- soutěž nebude otevřena pro malý zájem klubů

DIVIZE žen - Morava 2022/2023

Skupina - A
1) Český Těšín
2) Veřovice
3) Frýdek-Místek
4) Vítkovice
5) Loděnice
6) volno
7) Brušperk
8) Bílovec
9) Havířov
10) Orlová

Skupina - B
1) Sigma Olomouc B
2) Mostkovice
3) Bezměrov
4) Tečovice
5) Březůvky
6) Holešov
7) Uherský Brod
8) Vlkoš
9) Prostějov
10) Protivanov

Skupina - C'
1) Kotvrdovice
2) Jevišovice-Mikulovice
3) Horní Heršpice B
4) Okříšky
5) Líšeň B
6) Moravská Třebová
7) Medlánky
8) Hodonín
9) Třebíč
10) Tasovice

MSFL - dorostenky

1) Olomouc
2) Líšeň
3) Zlín
4) volno

Autor: Petr Zpěvák