Proti Žďáru nad Sázavou totiž nakonec vyběhlo hned několik opor A-týmu. A jména jako Zelenka, Ondřejka, či Němčický nakonec pomohla k jasnému vítězství.

Největším šokem bezesporu bylo, že se na hřišti objevil Lukáš Zelenka. Blonďatý špílmachr je totiž na odchodu ze Slovácka, s klubem jedná o ukončení smlouvy a hledá si nové angažmá. „Doufám, že se brzy domluvíme a já si najdu odpovídající klub, kde bych mohl pokračovat v kariéře,“ poznamenal po přesvědčivém vítězství.

A jaktože tedy převlékl přes hlavu dres B-týmu? „Sám, jsem se o to přihlásil. Když mi vedení zakázalo trénovat s mužstvem, tak jsem si chtěl aspoň zahrát. Myslím, že to byl výborný trénink,“ vysvětlil Zelenka, jenž se první týden po dovolené připravoval individuálně. „Byl jsem v Hradišti běhat s místními atlety, kteří ale mají samozřejmě úplně jiný trénink než fotbalisté. A taky jsem chodil běhat sám,“ vysvětlil zkušený záložník.

Když se ohlédne za svým působením ve Slovácku, může být spokojen. K záchraně v nejvyšší soutěži teď ještě nečekaně přidal postup s juniorkou. „Už před zápasem jsem si dělal srandu, že jsem svým gólem zachránil áčko, a teď ještě rozhodnu o postup béčka,“ usmíval se Zelenka. „Určitě, je dobře, že se to povedlo. Pro mladé kluky je MSFL mnohem lepší soutěží, než divize,“ dodal.

Kam povedou jeho další kroky, to zatím neví. „Nějaké nabídky mám, zatím ale není nic rozhodnuto. Všechny jsou zatím ze zahraničí a já bych možná raději zůstal v Česku,“ vyzval Zelenka na dálku případné zájemce o jeho služby.