Až do tohoto utkání získali Broďané na hřištích soupeřů v sedmi zápasech pouhé dva body. A i tentokrát to ze začátku vypadalo, že se od nich odvrátí štěstí.

Hráči ČSK totiž hned v úvodu spálili tři gólovky a v 11. minutě nečekaně inkasovali, když Ondrůšek neměl šanci zareagovat na tečovanou střelu soupeře – 1:0.

„Naštětstí se nám ale podařilo brzy vyrovnat. A tentokrát se k nám paní Štěstěna otočila čelem,“ přiznal uherskobrodský trenér Zdeněk Šebesta.

Lukešova rána se totiž od tyče odrazila do hlavy domácího gólmana a odtud putovala do sítě – 1:1.

„Od té chvíle jsme měli zápas opět po kontrolou a vytvořili si několik velmi dobrých šancí, z nichž hlavně ta Vaculova doslova volala po gólu. Jenže skóre se do poločasu už nezměnilo,“ povzdechl si Šebesta.

Po změně stran domácí zjednodušili hru a nakopávanými balóny dostali soupeře pod tlak. Jenže po hodině hry Dvořák výborně zatočil standardku z boku, balón prosvitěl kolem všech nabíhajících hráčů a zapadl k tyči domácí svatyně – 1:2.

Rousínov pak vyvinul velkou snahu o vyrovnání, do cesty se mu ale postavila zeď jménem Miroslav Ondrůšek. Zkušený gólman zneškodnil dvě velké šance domácích a hosté, kteří ještě z brejků Slintákem a Josefíkem spálili dvě tutovky, mohli slavit.

„Je to pro nás obrovské vítězství. Byl to souboj celků ze sodních pater tabulky a jsme velice spokojení, že jsme jej zvládli,“ radoval se kouč Uherského Brodu.

ROUSÍNOV – UHERSKÝ BROD 1:2 (1:1)

Branky hostí: 15. Lukeš, 60. Dvořák.

Uherský Brod: Ondrůšek – Drápala, P. Ligas, Vrága, Hroch – Daněk, M. David, Vacula, Dvořák (87. Kukuča) – Lukeš (75. Josefík), Slinták. Trenér: Z. Šebesta.