Na důležitosti přidávají souboji poslední špatné výsledky obou dnešních soupeřů. Zatímco domácí poslední čtyři ligové zápasy prohráli, Slovácko v nich získalo pouhý bod.

ZBROJOVKA BRNO – 1. FC SLOVÁCKO

Dnes v 17 hodin

Rozhodčí: Ardeleánu – Štěrba, Kotík

Bilance v lize: 22 zápasů – 11 výher, 5 remíz, 6 porážek, skóre 31:22

Oba celky budou mít velkou motivaci přerušit sérii neúspěchů. „Má představa o počtu bodů byla o něco vyšší. Mrzí mě ligová prohra doma s Ostravou, v Liberci jsme to také měli dobře rozehrané, ale nakonec jsme museli být spokojení jen s bodem. Před zápasem se Spartou by pro nás určitě bylo dobré přivézt body z Brna," přeje si Svatopluk Habanec.

V Brně po posledních nezdarech šéf klubu pohrozil hráčům, že se prémiový řád může změnit na sankční. „Všichni vnímáme, že naše situace není dobrá, ale dostali jsme se do ní sami, a tak se z ní i sami musíme dostat. Po čtyřech prohrách v řadě se chceme posunout v tabulce do klidnějšího středu a v něm i přezimovat. To znamená mít po podzimu osmnáct bodů. Prvním krokem je doma zvládnout Slovácko," prohlásil trenér Zbrojovky Václav Kotal.

Dlouhodobá statistika sice vyznívá mnohem přiznivněji pro jeho tým, v posledních vzájemných zápasech ovšem dominovalo Slovácko, které ze tří duelů bralo plný počet bodů při skóre 10:1. „Poslední zápasy s Brnem nám vyšly, tak věřím, že v tomto trendu budeme pokračovat. Je to pro nás důležité utkání, které bychom měli pro lepší pohodu zvládnout," přeje si nejlepší ligový kanonýr Libor Došek. Ten na jubilejní desátý střelecký zápis sezony čeká už tři utkání, připíše si ho právě proti mateřskému klubu? „Samozřejmě že bych chtěl dát v sobotu branku. Do každého zápasu jdu s tím, že chci skórovat, ale ne vždy se to podaří. Hlavní však je výsledek. Pokud v sobotu vyhrajeme, tak je jedno, jestli dám branku já, nebo někdo jiný," zdůraznil velezkušený útočník, který v Brně stále bydlí.

Nejen proto na něj bude při utkání upřena velká pozornost. „Musí se mu někdo věnovat, jeho síla je v pokutovém území. Tam se musí ubránit, aby neskóroval nebo nepřipravoval příležitosti spoluhráčům," uvedl na Doškovu adresu Václav Kotal, podle kterého se však jeho svěřenci nemohou věnovat pouze jednomu hráči. „Síla Slovácka je ve hře dopředu, kromě Doška jsou velmi dobří Diviš a Kerbrem, v záloze Kalouda s Valentou. Proto bude velmi důležitá naše kvalitní obranná fáze," upozornil kouč Zbrojovky.

Jeho protějšek očekává nesmírně těžké utkání. A to přesto, že Brnu se momentálně vůbec nedaří. „Sice v posledních čtyřech kolech nebodovalo, ale nemůžeme spoléhat na to, že to půjde samo. Musíme hrát disciplinovaně a být produktivní v koncovce. Pokud tady toto splníme, tak můžeme na Zbrojovce uspět," uzavírá Svatopluk Habanec.

Modrobílí jsou takřka kompletní, chybět budou pouze hráči širšího kádru Dočekal a Biolek. To jejich soupeř počítá citelnějí ztráty. Tou největší je absence Pavla Zavadila, jenž bude stát kvůli trestu za čtyři žluté karty. Zbrojovce chybějí také marodi Mezlík, Markovič, Pašek a Kaščák.