Záložník 1. FC Slovácko si v modrobílém dresu odbyl premiéru před půl rokem v Olomouci a hned skóroval. Zopakuje svůj kousek i dnes?

Zatímco Ondřejka vypadl ze sestavy kvůli šestizápasovému trestu od disciplinární komise, druhý jmenovaný se do ní vrací po nuceném vynechání zápasu na Spartě, který mu zakázala klauzule ve smlouvě.

1. FC SLOVÁCKO – SIGMA OLOMOUC

Dnes 17.00

Bilance v lize: 19 zápasů – 7 výher, 5 remíz, 7 porážek, skóre 24:22

Právě David Pavelka by mohl být hlavní zbraní domácích. Do Slovácka totiž přišel v průběhu podzimní části před duelem na Hané, kde si odbyl premiéru v modrobílém dresu. A byla to úžasná premiéra.

„První start za Slovácko, hned první gól, co víc jsem si mohl přát,“ vzpomíná na půl roku starý zápas rychlý záložník, který v 77. minutě zařídil konečnou remízu 1:1.

„Vůbec bych se nezlobil, kdybych se trefil i teď. Jen tentokrát bychom ještě mohli vyhrát,“ usmívá se David Pavelka.

Cestu do základní sestavy má umetenou, na kraji zálohy mu ji nedobrovolně uvolnil distancovaný Ondřejka. Trenéru Soukupovi budou chybět ještě gólman Dušan Melichárek, jenž ve středu podstoupil artroskopii kolene, a po dlouhém zranění rehabilitující Lukáš Fujerik. Kompletní ale nebude ani Sigma, která postrádá opory záložní řady Hořavu s Rossim a útočníka Petra.

Olomouc, která v Gambrinus lize bojuje o záchranu, nezvládla podle představ úvodní jarní duel s Českými Budějovicemi, se kterými pouze remizovala 0:0.

„Kdo pondělní zápas viděl, tak ví, že měla minimálně čtyři jasné gólové šance, a kdyby jednu z nich proměnila, tak to všechno mohlo být úplně jinak. Jejich mužstvo je silné, vyvážené.

Sigmu v žádném případě nevnímám jako klub na sestup. Kdyby jim neodečetli body, tak by jich měli sedmnáct. Navíc se ještě posílila, Podaný, Jirouš i Ordoš mají svou kvalitu,“ tvrdí Miroslav Soukup.

„Budou mít velkou motivaci u nás uspět, ale my hrajeme doma a uděláme všechno pro to, abychom vyhráli,“ dodal kouč Slovácka.

Jeho protějšek Petr Uličný má políčeno minimálně na bod.

„Nebude to ale jednoduché. Slovácko bude chtít vyhrát, už na Spartě předvedlo velmi dobrý výkon. Dozadu jsou velmi silní, bude to podle mě hodně takticky vedený zápas,“ nechal se slyšet trenérský bard.

Domácí kouč věří, že jeho týmu pomůže ke třem bodům co nejvíce zaplněný stadion.

„Diváci by mohli být na naše první domácí utkání natěšení, počasí je také mnohem lepší… Už na Spartě byli v hojném počtu a byli slyšet, proto byl bych rád, kdyby přišli v hojném počtu a pomohli nám Olomouc porazit,“ vyzývá příznivce Soukup