V duelu o bronz se zaznamenal svou premiérovou trefu v novém dresu Lukáš Fujerik. Za čtvrté místo na turnaji získalo Slovácko prémii 30 tisíc korun.

BRNO – 1. FC SLOVÁCKO 3:0 (1:0)

Fotbalisté Slovácka nastoupili k semifinále ve značně kombinované sestavě a na silného protivníka nestačili. Na jejich jasné porážce se dvěma góly podíleli někdejší hráči hradišťského klubu Jan Trousil a Zbyněk Pospěch.

První poločas byl ještě zcela vyrovnaný, jenže pět minut před jeho závěrem se po závaru před brankou Slovácka prosadil brněnský stoper Trousil a dorážkou nasměroval svůj tým do finále. Po změně stran už hosté bezpečně kontrolovali průběh hry a svůj náskok ještě znásobili.

„První dva góly jsme dostali ze standardek, to by se nám nemělo stávat. Soupeř si vytvořil dvoubrankový náskok a pak už zápas kontroloval,“ prohlásil trenér Slovácka Josef Mazura, který ale rovněž ocenil kvality vítězného týmu. „Rozhodly kvalita a zkušenost Brna,“ dodal kouč, který v jihomoravské metropoli před lety působil.

Branky: 39. Trousil, 67. Živný, 74. Pospěch. Rozhodčí: Jech – Urban, Jílek. Diváci: 90. Slovácko: Kovář – Čtvrtníček, Šimáček, Němčický, Přílučík – Reinberk (64. Fujerik), Kordula, Stýskala, Kazár (72. Cleber) – Matůš, Sládek (64. Chmelíček).

ŽIŽKOV – 1. FC SLOVÁCKO 4:1 (2:0)

Utkání se hrálo pod taktovkou žižkovského útočníka Petra Švancary, který už ve 2. minutě technickou střelou z takřka čtyřiceti metrů nachytal na hruškách gólmana Filipka. O čtvrt hodiny později vyhlášený smíšek navíc přidal druhý gól.

Slovácku svitla jiskřička naděje na začátku druhé půle, kdy se poprvé v jeho dresu střelecky prosadila nová akvizice z Jablonce Lukáš Fujerik. Naději Slovácka na třetí místo ale definitivně zhasnul kdo jiný než Švancara, který ideální přihrávkou vybídl ke skórování Stoszeka. O tři minuty později ještě přidal razítko na výhru Pražanů Vozábal.

„Hodně důležitý byl první gól, který nás zaskočil. Od Švanciho to byla hezká chytrost,“ nechal se slyšet trenér Slovácka Josef Mazura. Viktorka podle něj zvítězila naprosto zaslouženě. „Byla daleko lepší v pohybu, góly nám dávala po krásných akcích,“ ocenil Mazura.

Branky: 2. a 17. Švancara, 69. Stoszek, 72. Vozábal – 50. Fujerik. Rozhodčí: Franěk – Pospíšil, Moudrý. Diváci: 150. Slovácko: Filipko – Randa, Hrotek, Formánek, Ribeiro – Fujerik, Hromek (62. Stýskala), Perůtka, Cleber (72. Kazár) – Chmelíček, Holub (59. Reinberk).