„Zklamání je obrovské. Předvedená hra ani nasazení nebylo podle mých představ. Pokud doma nebudeme porážet takové soupeře, budeme to mít se záchranou velmi těžké,“ ví trenér Strání Zdeněk Šebesta.

Jeho tým vstoupil do jarních odvet výhrou nad Bzencem. Na výsledek 2:0 ale v dalších zápasech už nenavázal.

„I když jsme na Vrchovině taky prohráli, s výkonem mužstva jsem byl spokojený. Proti Polné jsme ale nepředvedli skoro nic,“ štve Šebestu.

Ani Polná toho ale na druhém konci Moravy směrem dopředu příliš neukázala. „Byl to spíše boj, válka, než hezká fotbalová podívaná,“ přiznává Šebesta.

„Zápasu by více slušela remíza. Vyložených šancí bylo velmi málo,“ přidává kouč Strání.

Domácí tým za devadesát minut pořádně zahrozil pouze třikrát. V prvním poločase mohl dvakrát skórovat Straňák, ale proti zkušenému brankáři Skočdopole ani jednou neuspěl. Po přestávce byl blízko gólu střídající Afričan Obichiena, ale rovněž nemířil přesně. Hosté z Vysočiny spoléhali na dobrou obranu a standardní situace. Na brankáře Popelku vystřelili pouze dvakrát.

Hlavička Cahy chvíli před koncem skončila přesně v šibenici.

„Udělali jsme chybu na kraji hřiště, když jsme místo odvrácení balon pouze prodloužili za sebe a po následném centru jsme inkasovali rozhodující úder,“ popisuje Šebesta.

Čas na odpověď už domácí neměli. Po další těsné porážce 0:1 zůstali s pouhými třinácti body v divizní tabulce čtrnáctí. V sobotu jedou do Břeclavi.

Fortuna Divize D, 21. kolo -

FC Strání – Slavoj Polná 0:1 (0:0)

Branka: 88. Jan Caha
Rozhodčí: Liška – Kostelník, Zapletal (Ondráš)
Žluté karty: Fruhauf – Skočdopole, Haala
Diváci: 265
Strání: Popelka – Mimochodek, Gardian, Lorenc (81. O. Čaňo), Palík – Pilka (71. Sedláček), Silnica, Straňák, Juma (46. Obiechina), Fruhauf – Copko.