„Nemohl jsem točit hlavou, snad už je všechno v pořádku," vysvětloval po zápase proti Trnavě a díval se k turecké misi. „Těším se hlavně na přírodní trávu, ty zápasy budou o něčem jiném," prohlásil muž, který je ve Slovácku teprve třetí týden.

Už jste se stihl seznámit s mančaftem?

Jasně, už znám všechny kluky. Slovácko je menší klub, ale všechno je zatím v pohodě. Všichni jsou vstřícní. Můžu říct, že jsem spokojený.

Pořád dojíždíte z Olomouce, nebo už jste si našel v Uherském Hradišti bydlení?

Zatím dojíždím, uvidíme, jak to bude v sezoně. Možná si něco menšího najdu, ale zatím se to dá. Cesta je docela v pohodě.

Jak náročná je zimní příprava pod trenérem Levým?

Zimní přípravy nejsou příjemné pro žádného hráče. Osobně jsem toho zatím moc neodtrénoval. Měl jsem lehčí zranění, takže to nechci moc hodnotit.

Můžete upřesnit vaše zranění?

Měl jsem něco s krčním obratlem. Nemohl jsem otáčet hlavou, teď už je všechno v pohodě.

Dá se z dosavadních přípravných zápasů odhadnout síla mančaftu?

V přípravě se dařilo, kluci hráli hezký, poctivý fotbal, ale je to jenom příprava. Nevyšel nám druhý poločas proti Trnavě. Zbytečně jsme zalezli a dostali dvě rychlé a zbytečné branky. Musíme být aktivní celý zápas. Uvidíme, jak se to všechno vyvine v sezoně.

Už jste mluvil s trenérem o vašem postu?

Nechci si vybírat. Chci hrát fotbal, uvidíme, kam mě trenér dá nebo nedá.

Nejlepší střelci Slovácka jsou po podzimu se třemi brankami Zajíc a Koné. Troufáte si je překonat?

Netroufám si nic. Hlavně si přeji, aby se nám všem dařilo, když přijdou nějaké branky, tak to bude jenom bonus navíc.

Čeká vás herní soustředění v Turecku. Těšíte se?

Myslím, že se těšíme všichni, ta velká zima není moc příjemná, umělku nemá moc hráčů příliš v lásce. Těšíme se hlavně na přírodní trávu. Po soustředění už bude jenom kousek do ligy, zápasy na přírodní trávě budou o něčem jiném.

Co vám nesmí na soustředění v kufru scházet? Bez čeho se neobejdete?

Ježíš, to nevím, klasické věci. Asi vezmu playstation. Zatím jsem ještě s kluky neměl možnost hrát, ale doufám, že na soustředění na to chvilka bude.