Těžkou premiéru si v ligovém dresu Slovácka odbyl Ladislav Martan, který přišel do Uherského Hradiště na roční hostování z Varnsdorfu. Stejně jako celé mužstvo zůstala i nová posila klubu za očekáváním. Reparát může složit třiadvacetiletý záložník už v sobotním zápase proti jihlavské Vysočině.

K ligovému zápasu jste nastoupil po dvou a půl letech. Asi jste si premiéru v dresu Slovácka představoval jinak, že?

To máte pravdu, nejlepší bylo na zápas hned zapomenout a dívat se k dalšímu kolu. Teď je před námi Jihlava. Chceme první domácí zápas zvládnout a udělat radost fanouškům a hlavně sami sobě.

Jak hodnotil úvodní zápas trenér Habanec?

K hodnocení toho moc nebylo. Prospali jsme první poločas, chyběl nám důraz a agresivita. Teplice sice kolem 70 minuty lehce fyzicky odešly, podařilo se nám snížit, ale je pravda, že z naší strany to byla jenom křeč. Asi jsme si nezasloužili ani ten bod.

Na hřišti to ale příliš nevypadalo, že by Teplice fyzicky odešly.

Nevím, jak to mám popsat. Můj názor je, že byly s výsledkem spokojené a už nehrály tak agresivně.

Trenér Habanec tajil sestavu do poslední chvíle. Tušil jste, že byste mohl nastoupit v základní sestavě?

Asi dva dny před zápasem už jsem cítil, že bych mohl nastoupit. Z celkové přípravy se dalo vyčíst, že budu v základní sestavě. Definitivní sestavu jsme se dozvěděli až dvě hodiny před zápasem, když jsme odjížděli z hotelu na stadión.

Dva a půl roku jste nehrál ligový zápas. Byl jste nervózní?

Ani bych neřekl. V lize jsem sice moc zápasů neodehrál, ale na druhou stranu jsem byl tři sezony v ligovém kádru. Už nejsem mladý a vyjukaný fotbalista.

V přípravných zápasech jste patřil mezi nejlepší hráče. Nechyběla u vás rychlost, důraz ani sebedůvěra. V ligové premiéře se všechno vytratilo. Dá se to nějak vysvětlit?

Já nevím, těžko říct. Mohlo to být i tím, že se komplet celé mužstvo nedostalo do hry. Teplice na nás vletěly. Neměli jsme vůbec čas na kloudnou rozehrávku.

Za Slovácko jste nastoupil téměř ve všech zápasech letní přípravy. Bylo utkání v Teplicích nejmíň vydařené?

Nechci dělat nějaké závěry, v přípravě jsme odehráli hodně slušné zápasy. Výkon v Teplicích se jim ale moc nepodobal, na druhou stranu jedno nevydařené utkání ještě nedělá celou ligu.

Pocházíte z Rumburku. Vaši fanoušci a známí to měli na zápas poměrně blízko. Měl jste v hledišti velkou podporu?

Byli tam bývalí spoluhráči z Varnsdorfu, pár kamarádů a táta. Ten si ligový zápas nemohl nechat ujít. Ve Varnsdorfu byl na každém domácím utkání a pokud se hrálo někdo poblíž, tak jezdil i ven. Do Hradiště to bude mít hodně daleko, ale plánuje, že na nějaké zápasy určitě přijede.

Jak hodnotí vaše výkony otec? Spíš kritizuje nebo chválí?

Je hlavně můj velký fanoušek a všechno hrozně prožívá. K zápasům si občas řekne svoje, ale ví, že to musí mít určitě meze, protože pak by to také mohlo skončit hádkou. (Směje se.) Po zápase v Teplicích jsme spolu mluvili jenom krátce, na hodnocení nebyl čas.

Zítra vás čeká v domácí premiéře Jihlava. Co musíte změnit proti zápasu v Teplicích?

Hlavně přidat fotbalovost, hlad po vítězství a agresivitu. Ukázat Jihlavě, že jsme doma, a urvat tři body. Pokud by to nešlo fotbalovostí, musíme zápas zlomit bojovností.

Sledoval jste úvodní zápas Jihlavy proti Spartě?

Stihnul jsem jenom druhý poločas. Prohráli jednoznačně a mohli dostat ještě daleko víc branek. Těžko říct, jestli jejich prohru brát jako výhodu, budou víc nabuzení na první body.

Je pro vás Jihlava neznámé mužstvo, nebo máte v klubu bývalé spoluhráče?

Osobně znám jenom Lukáše Vaculíka, byli jsme spolu na Žižkově. Pár kluků si pamatuji ještě z druhé ligy, když jsme proti nim hráli s Varnsdorfem.