Přes působení v Senici a na Žižkově zamířil na začátku podzimní sezony znovu do Uherského Hradiště. Z mužstva Svatopluka Habance se může počítat za největšího znalce jabloneckého klubu, se kterým se Slovácko utká v dalším nedělním kole Gambrinus ligy. Modrobílí mají co napravovat, už ve třech zápasech v řadě neuspěli.

Během pěti dnů máte za sebou dva zápasy proti Mladé Boleslavi. V lize i v poháru jste o dvě branky prohráli, dají se obě utkání porovnávat?

Ligový zápas byl špatný, nepodali jsme dobrý výkon. O poločase jsme to schytali i od trenéra. Myslím si, že pohárové utkání už mělo z naší strany svoji kvalitu. Měli jsme i šance, trefili jsme břevno, škoda že jsme nepřidali další branku. Z tohoto pohledu byl zápas povedenější. Bohužel jsme dostali tři góly během posledních pěti minut – to asi nebylo v pořádku.

V poháru jste prohráli 3:1. Jaké vidíte šance do odvety?

V žádném případě zbraně neskládáme. Věřím, že před domácími fanoušky jsme schopni dát dvě branky. Boleslav je sice zkušené mužstvo, ale my se nebudeme chtít nechat zatlačit. Zkusíme je potrápit a třeba se nám podaří postoupit. Rozhodně odvetu nebalíme.

Boleslav šla do poháru v téměř totožné sestavě jako v ligovém zápase. Bylo cítit, že chtějí v poháru uspět?

Ligu už mají ztracenou. Pohár je pro ně asi prvořadý, je to jejich jediná šance probojovat se do Evropy.

Po pátečním zápase vyměnil trenér sedm hráčů, vy jste v sestavě zůstal. Čekal jste to?

Nevím. Možná to byl záměr, ale rozhodně to potěšilo. Byl jsem rád, že jsem zůstal v sestavě.

Cítil jste i na sobě zlepšený výkon?

Hrálo se mně lépe, ale my jsme museli všichni podat o padesát procent lepší výkon, takže se to projevilo komplexně. Po pátku jsme si v kabině řekli pár věcí a myslím, že to pomohlo. Věřím, že to bylo poznat i na hřišti.

Tři zápasy jste nebodovali. Dá se mluvit o krizi Slovácka?

Výsledkově ani herně se nám nedařilo, ale nechci to pojmenovávat krizí. Byla to prostě série nepovedených zápasů, která se nás drží. Liga je dlouhá, málokterý mančaft na našich místech má takovou laťku, aby se podobným výkyvům vyhnul. Každý si tím projde. Rozhodně nemáme hlavy dole, nějaký smutek z toho, že se dlouho nebodovalo, ale v kabině je. Budeme doufat, že nepříjemná série skončí už v Jablonci.

Před podzimním duelem proti Jablonci jste tvrdil, že ten zápas je pro vás víc než utkání proti Spartě. Platí to pořád?

Jasně. Byl jsem tam skoro čtyři roky. Znám všechny kluky, je to pro mě jakoby top zápas. Na druhou stranu už ani nesleduji další soupeře, my musíme konečně bodovat. Jsme v situaci, ve které si nemůžeme dovolit další ztráty.

Nejlepší střelec ligy David Lafata přestoupil z Jablonce do Sparty. Myslíte, že budou domácí oslabení?

Teoreticky by mohli být slabší, ale je to zkušené mužstvo a dovedou si s tím poradit. Mají výborného Pitáka, Loučku nebo Čížka. Jen doufám, že proti nám jim bude Lafata chybět víc, než si připouští.

Proti Boleslavi jste nastupoval s hrozbou osmé žluté karty a dvouzápasové stopky. Šel jste do utkání s větší opatrností?

Už si dávám bacha od páté žluté. Bohužel mám jich sedm a jeden zbytečný zákrok mě může zastavit na dva zápasy. Na druhou stranu si moc nevyberete, karta přijde, ani nevíte jak. Je ale pravda, že do soubojů nechodím až tak důrazně. Dávám si větší pozor. Potom mně to trenér vyčítá. Proti Boleslavi jsem se hlídal, abych mohl být k dispozici na Jablonec.

V Jablonci půjdete do zápasu naplno?

Jasně, žlutá nežlutá.

V týdnu nebylo ideální počasí na trénink. Jak jste se porvali s přívaly sněhu? Zkomplikovaly vám přípravu?

Skoro celý týden jsme se připravovali na umělce. Hřiště bylo slušně uklizené, podmínky byly solidní. Jen nevím, jestli se dostaneme před Jabloncem na přírodní trávu.

Na Boleslav i Plzeň o hodinu dříve

Uherské Hradiště – Domácí fotbalové utkání prvoligového Slovácka s Plzní se odehraje v neděli 14. dubna již od 16 hodin. Pohárový zápas s Mladou Boleslaví má výkop ve středu 10. dubna v 18 hodin. Předprodej vstupenek na obě utkání startuje již zítra od 9 hodin ve FanShopu na Mariánském náměstí v Uherském Hradišti. Více na www.fcslovacko.cz