Blíží se jarní část ligové soutěže a vy i celý tým máte za sebou dlouhou zimní pauzu a přípravu. Můžete ji zhodnotit. Byla v něčem jiná, nebo něčím zajímavá?

Tak ty přípravy, jak jsem prozatím zažil, jsou vesměs stejné. Fyzička se nabrat musí. Žádný fotbalista tohle období nijak nemá rád, ale potom z toho celý půlrok těžíme. Nemyslím, že by v něčem byla nějak jiná. Všude se běhá, všude se posiluje, je to vesměs to samé. Naše příprava ale proběhla v pohodě, až škoda teď ke konci, kdy se pár kluků zranilo. Jinak jsme celou dobu táhli všichni společně. Myslím, že na to, jak byla náročná, tak že jsme ji zvládli dobře.

Příjemnou změnou ale asi bylo, že jste více pracovali s balonem, klasické výběhy do lesa prakticky nebyly…

To je pravda. Snad až tady jsem poprvé zažil, že jsme do lesa nechodili. Ať už jsem byl na Žižkově nebo v Jablonci, tak všude se hrubá síla chodila nabírat do lesa. Tady jsme celou přípravu trávili s balonem. Trenér ví, že fyzičku nabereme i s balonem v herních nácvicích. I pro nás je to lepší.

Kdybyste měl ze všech přípravných zápasů vybrat, který soupeř vás nejvíce prověřil a proti kterému se vám osobně dařilo?

Ze svého pohledu mi asi nejvíc vyšel zápas se Slovanem Bratislava. Tam jsem se dostal i do dvou velmi dobrých šancí a škoda, že se mi je nepodařilo proměnit. Hrálo se mi proti nim dobře. Znám je i z působení ve slovenské lize, i když je pravda, že v té době jsem zrovna proti Slovanu seděl na lavičce. Pro mě to v přípravě byl nejlepší soupeř. Byla tam chuť hrát, hodně mě to bavilo a celý zápas byl velmi kvalitní.

První jarní kolo musíte kvůli disciplinárnímu trestu za karty vynechat, navíc proti Jablonci, kde jste působil. Asi to mrzí dvojnásob…

Určitě mě to mrzí moc. Ten zápas jsem měl v hlavě už v podzimní části, moc jsem se na něj těšil a zároveň se bál, abych nedostal tu čtvrtou žlutou kartu. Bohužel se tak stalo a já se na to utkání musím podívat z tribuny. Klukům ale budu na stadionu držet pěsti a snad to utkání zvládnou.

Jste ještě s někým v Jablonci v kontaktu?

Pár kluků tam ještě znám. Mám tam i svého nejlepšího kamaráda Tomáše Jablonského, který taky nenastoupí, takže bude čas na to společně kouknout, probrat to a pokecat.

Nepociťujete, že spoluhráči v kabině už jsou více soustředění a motivovanější? A u vás je ostrý start pořád ještě o týden vzdálen?

Že bych pociťoval nějaký rozdíl, to ne. Já se snažím jít každý trénink naplno, jako kdybych měl ten zápas teď odehrát. Takže mi to žádný problém nedělá. Jen mě samozřejmě mrzí, že do něj nenastoupím, ale jsem připravený, a pokud budu v sestavě na Boleslav, tak budu chtít odevzdat maximální výkon.