„Je to velká škoda. Byl to vyrovnaný zápas a bod jsme si rozhodně zasloužili," smutnil hostující trenér Jan Palinek.

Opava – 1. FC Slovácko B 1:0 (0:0)

Mladý výběr z Uherského Hradiště se domácímu favoritovi postavil jako rovný rovnému a v poli měl dokonce navrch. „Někteří kluci odehráli opravdu vynikající zápas, třeba Břečka. Ohromně nám pomohli Trávník s Havlíkem, byli jsme herně lepší," nechal se slyšet Jan Palinek.

Jeho družina si v úvodní pětačtyřiceti­minutovce vytvořila tři slibné příležitosti, Bartoš ani dvakrát Janečka ale neuspěli. Domácí hrozili především po nakopávaných balonech a standardkách. „Hodně nám chodili po stranách, kde měli naši obránci problémy," postřehl trenér slovácké juniorky. Nejnebezpečnější byla dělovka Mrázka, kterou však Melichárek vytáhl na roh.

V 52. minutě stáli při domácích všichni svatí. Pilka si dělal ve vápně, co chtěl, gól však nedal. Opava se trápila, jejím akcím chyběla finální přihrávka. Přesto v 78. minutě rozhodli zápas ve svůj prospěch. Přímý kop z osmnáctimetrové distance zatočil krásně přes zeď Tomáš Polách a domácí mohli slavit – 1:0.

„Mrzí mě, že ten gól padl po vymyšleném faulu. Když jsme přežili asi sedmnáct rohů, měli jsme přežít i tohle, kluci si dnes prohrát nezasloužili," dodal Jan Palinek.

Branka: 78. Polách. Rozhodčí: Z. Kneisel – Duda, L. Kneisel. ŽK: Polách, Nekuda, Květon – Bartoš, Melichárek. Diváci: 965. Slovácko B: Melichárek – Prajza, Daníček, Břečka, Pilka (87. Chynoradský) – Bartoš, Trávník, Machač (82. Fojtášek), Havlík – Ťok – Janečka. Trenér: J. Palinek. (ms, rob)