1. FC SLOVÁCKO B – FK SULKO ZÁBŘEH 2:0 (1:0)

Tempo hry diktovali celý první poločas svěřenci Jana Palinka, chybělo pouze brankové vyjádření převahy Slovácka. První velkou příležitost promarnil Skalák, po Fujeríkově přihrávce netrefil z gólové pozice ani brankové konstrukce. Zaslouženého vedení se domácí dočkali minutu před odchodem do kabin. Reinberk pálil z hranice šestnáctky, střelu do protipohybu gólmana Zábřehu tečoval Lukáš – 1:0. Ještě do poločasu mohl zvýšit rtuťovitý Skalák, jeho projektil mu ale gólman hostů vyrazil.

„Naše poločasové vedení bylo naprosto zasloužené, soupeř se do hry moc nedostával," viděl první dějství trenér Slovácka Jan Palinek.

Rozhodující pro vývoj zápasu byla 73. minuta, ve které odskočilo Slovácko na uklidňující dvoubrankový náskok. Druhou branku přidal makedonský forvard Ilija Nestorovski. Čtyři minuty před koncem mohl přidat třetí gól Jan Lukáš. Šel úplně sám na gólmana, ale stoprocentní šanci trestuhodně zahodil.

„Druhá pětačtyřiceti­minutovka byla jako přes kopírák prvního poločasu. Soupeř měl jednu, maximálně dvě šance za celý zápas. Naše výhra byla naprosto zasloužená," hodnotil zápas Jan Palinek a neskrýval spokojenost z druhého domácího vítězství v řadě.

Branky: 44. Lukáš, 73. Nestorovski. Rozhodčí: Ciesar – Duda, Obrodním. Karty: 50. Skalák. Diváci: 93. Slovácko B: Chvojka – Reinberk, Jeleček, Hála, Skalák (58. Nestorovski), Lukáš, Fujerik (77. Svízela), Šumulikovski (46. Kolínek), Košút, Trávník, Břečka, Malý.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Prostějov – Ostrava B 4:1 (2:0), Uničov – Olomouc B 1:0 (1:0). ⋌(std)

1. Prostějov 19 12 4 3 50:31 40
2. Třinec 18 12 2 4 48:18 38
3. Frýdek-Místek 18 12 2 4 31:16 38
4. Břeclav 18 8 5 5 35:21 29
5. Slovácko B 18 9 2 7 35:33 29
6. Zábřeh 19 8 4 7 31:28 28
7. Ostrava B 19 8 3 8 24:24 27
8. Hlučín 17 7 5 5 22:17 26