Porážku čtvrt hodiny před koncem odvrátil hostující útočník Tomáš Zajíc, který přesnou hlavičkou odpověděl na vedoucí gól Nikolaje Komličenka. Pro člena reprezentační jednadvacítky to byla již osmá trefa v letošní sezoně.

Slovácko na hřišti semifinalisty MOL Cupu potvrdilo dobrý vstup do jarních odvet. Celek z Uherského Hradiště proti neoblíbené Mladé Boleslavi přerušil sérii pěti porážek v řadě, když navíc bodovali ve čtvrtém z pěti jarních utkání a dál se drží na čtrnácté pozici.

Sobotní bitva v mrazivém počasí, kterou v hledišti sledovala pouze tisícovka diváků, dlouho žádné vzrušení nenabídla. Jako první zahrozili domácí, ale osamocený Rus Komličenko po centru Přikryla zblízka hlavičkoval mimo.

1. FC Slovácko. Na snímku Josef Divíšek.
Divíšek: Na statistiky se nemůžeme dívat. Musíme hrát svoji hru

Jinak Středočeši příliš nebezpeční nebyli. Mladé Boleslavi citelně v ofenzivě scházel dispečer Matějovský, v poháru proti Ostravě se navíc zranil Takács a Mebrahtu byl vyloučen, takže nový kouč Weber musel sestavu poskládat jinak. Už ve 14. minutě musel střídat bývalý hráč Slovácka Valenta, kterého nahradil Kateřiňák.

Hosté absence soupeře nevyužili, naopak ve 32. minutě inkasovali. Komličenko dostal kolmou přihrávku z vlastní poloviny a míč poslal mezi nohama brankáře Heči do sítě.

Slovácko dlouho nijak zvlášť nebezpečné nebylo. Až přišla 74. minuta a Zajícovo vyrovnání. Přetažený Divíškův centr Navrátil pohotově vrátil před branku a důrazný forvard Slovácka hlavou poslal balon do sítě.

Hosté po vstřelené brance ožili a v závěru sahali dokonce po vítězství. Střelu střídajícího Rezka ovšem vyrazil pozorný gólman Polaček.
Celek z Uherského Hradiště se remízou 1:1vzdálil poslednímu Baníku Ostrava už na osm bodů. Po reprezentační přestávce hostí v sobotu 31. března Liberec.