„Jsem celý týden v Karviné, mám zablokovaná záda. Asi před dvěma měsíci to začalo pobolívat, pak se bolest stupňovala a momentálně si nemůžu zavázat ani tkaničku. Chtěl jsem hrát, chtěl jsem týmu pomoci, ale někdy to bylo fakt těžké. Téměř celé jaro jsem hrál pod prášky,“ říká o svém omezení 21letý útočník, který vstřelil v posledních dvou sezonách v lize třináct branek.

Už máte vlastně po sezoně. Jaká byla z vašeho pohledu?

Na podzim jsem dal pět branek, mohlo jich být i víc. Na konci podzimu jsem se netrefil asi v pěti nebo šesti zápasech. Dá se říct, že jsem mohl dát i víc gólů.

První sezony hrálo Slovácko proti Jablonci. Dal jste už v první minutě gól. To byl skvělý start do ligy, že?

Jasně, vzpomínám na to i proto, že jsem před tím utkáním vůbec netrénoval. Dostal jsem injekci a šel jsem na hřiště. Ten začátek se docela vyvedl, i když z toho nakonec byla remíza.

Zimní příprava proběhla bez problémů? Neměl jste žádné zranění?

To ještě záda nebolela. Neměl jsem žádný zdravotní problém. Zimní příprava byla náročná, na soustředění jsme měli výběhy už brzo ráno. Byla to docela makačka, ale myslím, že se nám to všechno vrátilo.

Na jaře jste se trefil už jenom třikrát. Omezovala vás bolest zad?

Stejně jako na podzim jsem v závěru jara nedal několik zápasů po sobě gól. Možná to bylo i kvůli těm zádům. Už to bolí dost dlouho a trošku mě to brzdilo. Doktoři tvrdí, že mám zablokovaná záda. Sám nevím, čím to je, ale bolí to. Nemůžu si zavázat ani tkaničku, o nějakém běhání ani nemluvím. Téměř celé jaro jsem hrál pod prášky.

A pokud budete hodnotit celou sezonu…

Tak ji musím brát jako úspěšnou. V minulé sezoně jsem dal pět branek, letos osm. Věřím, že se v dalším ročníku zase někam posunu. Také herní vytíženost jsem měl v letošní sezoně téměř dvojnásobnou. Ani jsem sám nečekal, že budu dostávat tolik příležitostí.

Jak vidíte sezonu v reprezentaci do 21 let, která už téměř ztratila naději na postup na ME 2019?

Nastoupil jsem v základu proti San Mariinu a Moldavsku, střídal proti Bělorusku a Turecku. Dal jsem dvě branky, na postup už je jenom teoretická šance, ale pořád je. S trenérem Lavičkou jsme si často psali, zajímal se o moje zdraví. Naposled před odjezdem do lázní. Myslím, že pokud bych nebyl omezený bolestmi zad, tak bych jel s jednadvacítkou na soustředění.

Řešil jste v průběhu sezony nějakou nabídku na přestup?

Něco tam bylo, ale chci zůstat. Smlouvu mám do roku 2020. Teď se potřebuji hlavně uzdravit, nic jiného neřeším.

Pojďme ještě k poslednímu kolu. Slovácko končí ligu na hřišti rozjetého Jablonce. Co bude platit na mužstvo jara?

Je výhoda, že už můžeme hrát v klidu. Pod tlakem bude spíš Jablonec, protože pokud chce skončit na druhém místě, tak nás musí porazit. Myslím, že to s námi nebudou mít vůbec jednoduché, klidně se ta naše série zápasů bez prohry může prodloužit.

Po Jablonci končí sezona, už máte naplánovanou dovolenou?

Doktoři mně poručili, že mám jet s těmi zády k moři, tak je asi poslechnu, ale ještě nevím kam ani s kým. Doufám, že na zahájení přípravy už budu zdravý.

Očima trenéra Michala Korduly

„Z pohledu celého ročníku musíme jeho výkony hodnotit pozitivně. Kvůli zdravotním problémům mu závěr ligy nevyšel. Doufám a věřím, že se dá do začátku letní přípravy do pořádku a v další sezoně budeme pracovat na jeho nedostatcích a Tomáš bude ještě lepší.“