Situaci navíc dost zásadně zkomplikovalo zranění slávistického forvarda Murise Mešanoviče.

Severočeši totiž dost možná přijdou o útočníka Tecla, kterého si chce z hostování zpět stáhnout právě Slavia.

A kouč Jablonce Rada by se těžko smiřoval také se ztrátou dalšího hrotového hráče, Doležala.

„Neřešili jsme to,“ poznamenal při sobotním přípravném zápase s druholigovými Vítkovicemi výkonný ředitel Slovácka a člen představenstva Petr Pojezný.

Doležalův ani žádný jiný příchod nechtěl zatím komentovat.

„Žádná novinka není. Pořád platí, že neustále pracujeme na příchodu stopera a útočníka. Je to rozjeté na obou frontách. Nechci ale být podrobný, mohlo by to věci zkomplikovat,“ říká Pojezný.

Trenér Michal Kordula zůstává i nadále v klidu. „Jsem připravený na variantu, že už nikdo nepřijde. Budeme se rvát i bez posil,“ říká kouč Slovácka. „V lize nás zachrání poctivý trénink a tvrdá práce,“ myslí si.

Fotbalisté Slovácka (v bílých dresech) na umělé trávě v Uherském Brodě přehráli druholigové Vítkovice 4:0. Foto: Deník/Stanislav Dufka
Slovácko zrychluje hru. V přípravě zdolalo Vítkovice 4:0

Slovácko v týdnu přivedlo devatenáctiletého talenta Dominika Janoška z Brna.

Zároveň se snaží získat okamžité posily. Jednání o přestupu vysokého chorvatského stopera Borevkoviče z týmu NK Rudeš nečekaně ztroskotala, příchod často skloňovaného Doležala se rovněž nepříjemně protahuje.

„Je to v rukou nás všech. Majitel klubu ale bude mít poslední slovo,“ připomíná Pojezný, který řeší nejen příchody, ale také odchody.

„Souvisí to spolu. Vypadá to, že některé mladší hráče uvolníme na hostování,“ přiznává ředitel Slovácka.

Záložník Ťok je v Ústí nad Labem, Korejec Yu zkouší štěstí je ve Frýdku-Místku, ale zranil se. Brankář Nemrava z druholigových Vítkovic zamířil do Uherského Brodu, kde bude hostovat do konce sezony.

„S jeho agentem Luďkem Mikloškem jsme se shodli, že potřebuje chytat,“ říká Pojezný.

Devatenáctiletý záložník Dominik Janošek přichází do Slovácka z brněnské Zbrojovky.
Slovácko představí Janoška, Ševce čeká dvojzápas s Opavou

Proti Vítkovicím scházeli v sestavě Slovácka brankář Daněk a obránci Suchý s Radou.

„Michal Daněk je jen lehce zraněný. Tomáš Rada už trénuje naplno, ale teď záleží, jak se dá dohromady. Suchý má problémy s kolenem. Není to ale až tak vážné zranění. Počítáme s ním,“ dodává Pojezný.