„Před utkáním jsme podle mě nebyli nervózní, ale naše situace byla složitá, takže se vám hlavou honí nepříjemné myšlenky. Přemýšlíte, co by bylo, kdybychom to náhodou nezvládli," hledal jan Trousil příčiny nepovedeného prvního poločasu. „Nedařilo se nám tolik rozběhat to po krajích.Jan Trousil

Ve druhé půli nám ale začala hrát záloha. Když nehraje, tak se to na nás pak hrne. To byl velký rozdíl. Středová řada pak podržela balon a šla směrem dopředu, ne zpátky. Tím Budějovice nebyly tolik ve hře," všiml si kapitán Slovácka.

Po vydřené výhře si hodně oddechl. „Věděli jsme, že nás čeká týden, který nás může zachránit, nebo naopak poslat do pr… První krok jsme zvládli, teď ještě nesmíme prohrát v Hradci, protože ještě nejsme venku z pásma sestupu," upozornil velezkušený stoper, který před necelými třemi týdny oslavil sedmatřicáté narozeniny.

Velké poděkování si u něj vysloužili výborní fanoušci, kteří svůj tým ani po pěti porážkách nezatratili. „Byli po té nepovedené sérii skvělí. Viděli, že jezdíme po zadku a fandili nám. Musíme udělat všechno, aby i příští rok mohli chodit na Spartu a na Plzeň," dodal Jan Trousil.

Zatímco v kabině Slovácka se slavilo, v té českobudějovické bylo smutno, neveselo.

„V první půli jsme byli lepší, ale bohužel jsme nedali velkou šanci. Slovácko naproti tomu hrozilo jen ze standardek," nechal se slyšet gólman Jihočechů Zdeněk Křížek, který na sebe nepřímo vzal porážku.

„Před prvním gólem tam byl odražený balón, myslel jsem si, že to budu mít, tak jsem na Klesiče (Klesu – pozn. aut.) zavolal, čímž jsem jej zmátl. Došek byl blízko, vlítl tam a dal mi to mezi nohama," smutnil Křížek, podle kterého dostala tato prohra Budějovice do takřka neřešitelné situace. „Dnes jsme neměli prohrát, teď jedeme do Plzně, los nám není nakloněný," dodal rezignovaně.