Po jeho neúspěšné misi se výbor rozhodl pro odvážnou variantu a trenérské křeslo nabídl právě sedmadvacetiletému Bronislavu Šálkovi. Sekretář Novovešťanů Antonín Kalný ale o nějakém překvapení nemluvil.

Šálek byl prý jasná volba

„Už na jaře vedl tréninky spíš Šálek. Soviš seděl většinou na tribuně a po skončení sezony jsme logicky oslovili Šálka. Nad nikým jiným jsme ani neuvažovali. Já jsem mu domluvil na svazu výjimku a přes zimu si Broněk dodělal potřebnou kvalifikaci. Myslím, že jeho příprava má svou úroveň. Klidně se přijďte podívat. On sám je na hřišti půl hodiny před tréninkem, připravuje si kužely a další pomůcky. Je vidět, že má o trénování veliký zájem,“ chválí mladého kouče sekretář klubu.

Fotbalisté Ostrožské Nové Vsi mají v kádru několik starších hráčů, než je sám jejich trenér. Neměl výbor obavy z nedostatečné autority mladého kouče?

„To víte, že strach tam trochu byl, ale kluci ho poslouchají. Když není u mužstva, tak nastává chaos. Minulý týden hráli ve Veselí a byl z toho holubník. Má přirozenou autoritu a hráčské zkušenosti. Pokud soutěž zachrání, je předpoklad, že bude u mužstva pokračovat,“ nastínil další působení Šálka sekretář klubu Antonín Kalný, který je ve své funkci už přes dvacet let.

Na krajském fotbalovém svazu také neregistrují mladšího kouče, který aktuálně vede dospělé fotbalisty. „To jste mě zaskočil, ale pokud si dobře vzpomínám, tak mladšího trenéra nemá žádný klub,“ prozradil krajský sekretář Radovan Lukáš.

Autor: Stanislav Dufka