„Nejsem spokojený s tím, že skončíme od desátého do třináctého místa. Přestože nám všichni vnucovali, že jsme jedním z kandidátů sestupu, na jaře jsme byli kompaktní, silní. Po dlouhé době jsme zvládli těžké zápasy s velkými kluby,“ říká ředitel Slovácka Petr Pojezný.

I když mladý tým ještě čeká závěrečný duel sezony, mohou jet hráči Slovácka do Jablonce v klidu. Ani případná porážka na hřišti rozjetého aspiranta na pohárové příčky nemůže Moravany poslat do druhé ligy.

„Můžeme skončit desátí nebo čtrnáctí, což může mít na hodnocení sezony vliv. Nechceme to dát Jablonci zadarmo,“ říká Pojezný.

Pod tlakem budou v sobotu určitě domácí. Kordulova parta může na severu Čech jenom překvapit.

„Zachránění jsme, což byl nás podstatný cíl. Všem se nám samozřejmě ulevilo,“ přiznal známý funkcionář.

Podceňované Slovácko mělo po podzimu na svém kontě pouhých dvanáct bodů, díky skvělé druhé polovině sezony ale zvládlo záchranářské boje bez vážnějších komplikací.

„Tím, jak dopadl podzim, to pro nás všechny bylo velmi těžké jaro. Kluci však dobře potrénovali, všichni pracovali zodpovědně,“ chválí mančaft ředitel klubu.

Pojezný vyzdvihl rovněž práci sportovního ředitele Stanislava Levého a hlavního trenéra Michaly Korduly.

„Standa zaplnil pozici, kterou jsme v klubu neměli. Michalovi pomohl, správně vyhodnotil některé věci. Michal byl zase ta správná energie, lídr týmu, který to přenesl na hráče. Všichni makali nadoraz,“ oceňuje Pojezný.

Vyčerpávající jaro dalo všem ligovým borcům, členům realizačního týmu i lidem z vedení klubu pořádně zabrat.

Po skončení ročníku si všichni krátce odpočinou, po krátké přestávce přijde na řadu tvrdá dřina.

„Na záchranu chceme navázat další prací. Příští sezonu chceme být prostě lepší,“ říká známý činovník.

Představitelé Slovácka chtějí udržet stávající kádr a doladit věci, které nebyly ideální. Rozsáhlé změny v kádru nejsou na pořadu na dne, ke skromnému klubu se ani nehodí.

„Musí to vzejít od trenéra,“ říká Pojezný.

„S majitelem budeme diskutovat. Osobně bych nejradši neprodával nikoho, musíme ale reagovat na určité věci. Až se věci začnou dít, budeme konkrétní,“ slibuje ředitel moravského klubu.

Všechny účastníky HET Ligy čekají v příštím ročníku převratné změny. Soutěž dostane nový háv. Jiný bude systém, do evropských pohárů se dostane i sedmý tým tabulky.

„Má to vést k větší atraktivitě. Doufám, že tomu tak bude. Uvidíme, co nás čeká. Každopádně to bude něco jiného,“ předpokládá Pojezný.