Dvacetiletý útočník také patřil k oporám reprezentační devatenáctky, která v Rumunsku ve finále Mistrovstí Evropy podlehla v létě 2011 mladým Španělům. Odchovanec pardubického fotbalu trénuje s mužstvem od čtvrtka a poprvé se představil v sobotním přípravném zápase Slovácka proti Senici.

Za Slovácko jste odehrál první zápas. Jste spokojený s výkonem?

Hráli jsme dobře, měli jsme daleko víc šancí jako soupeř. Já osobně jsem měl velkou šanci už nějakých pěti minutách.

Jak se vůbec zrodil váš přestup do Slovácka?

Ve Spartě jsem věděl, že nebudu hrát, řekl jsem svému manažerovi, jestli by o mě neměl zájem nějaký klub. Ozvala se Ostrava a Slovácko. Preferoval jsem Slovácka, do Baníku jsem jít nechtěl. Jsem rád, že Slovácko mně hostování umožnilo.

Říkáte, že jste měl i nabídku z Baníku. Co rozhodlo ve prospěch Slovácka? Radil vám třeba David Pavelka, který tady před nedávnem hrával?

Když jsem se dozvěděl, že budu hrát za Slovácko, tak jsem mu samozřejmě volal. Ptal jsem se jaká je tady parta a jak se Uherském Hradišti žije. Nakonec rozhodlo hlavně to, že Slovácko mě chce na pozici útočníka, což je můj post. Ostrava mně řekla na rovinu, že bych hrával na kraji zálohy. Preferoval jsem post útočníka.

Když přišla nabídka hrát za Slovácko rozmýšlel jste se, nebo jste ji přijal okamžitě?

Čekal jsem, že když se kluby dohodnou tak půjdu okamžitě. Chci hrát ligu, ve Spartě ta možnost nebyla. Možná by byla, ale nastupoval bych jako střídající hráč, potřebuji hrávat pravidelně, řekl jsem, že Slovácko rozhodně ano.

Část zimní přípravy jste začal ve Spartě, čekal jste, že půjdete někam na hostování?

Můj manažer chtěl, abych šel už na začátku přípravy někam jinam. Sparta řekla, že se uvidí podle přípravných zápasů, nakonec jsem neodehrál ani jeden zápas a šel do Slovácko. Z tohoto pohledu se mně to jeví jako trošku kuriózní.

Spojujete si váš odchod ze Sparty s přestupem na Letnou jabloneckého Davida Lafaty?

Když přišel Lafata, a do zálohy Vácha, už jsem věděl, že půjdu někam na hostování.

Bylo pro vás hodně těžké odejít ze Sparty?

Rozhodně to nebylo jednoduché. V Praze mám byt, přítelkyni, byl jsem ve Spartě v uvozovkách jako doma, ale tohle je fotbal, takže tak.

Neberete angažmá ve Slovácku jako krok zpět ve své kariéře?

Naopak. Beru to jako krok kupředu. Pokud budu nastupovat v ligových zápasech, tak to vidím jako velké plus. Můžu na Slovácku odehrát dobré jaro. Nikdo neví, co bude po skončení sezony. Třeba tady budu pokračovat nebo se vrátím do Sparty.

Největší konkurenti na váš post ve Slovácku jsou Došek, Sládek, Kovář a Haša. Nemáte obavy, že můžete v Uherském Hradišti skončit na lavičce náhradníků?

Všechno bude záležet na mých výkonech, ale já věřím v to, že budu hrát. Doufám, že se prosadím, jinak bych do Slovácka ani nešel. Udělám pro to všechno.

Mluvil jste o vašem angažmá s trenérem Habancem?

Je jasné, že když někam přestupujete, tak musíte mluvit s trenérem. Bavili jsme se o tom, jaký má o mě zájem a na jaký post se mnou počítá. Probírali jsem všechno.

Hrál jste ve Spartě, která nic jiného jako mistrovský titul nebere. Slovácko se může během jara ještě namočit do bojů o záchranu. Jste připravený i na takovou možnost?

Pevně věřím v to, že Slovácko se bude dívat na vrchní patra tabulky. Abych se přiznal, tak jsem ani chvilku nepřemýšlel, že bychom měli hrát o záchranu. Na jaře ještě hrajeme pohár, takže si myslím, že ambice klubu nejsou malé. Měli bychom hrát minimálně střed tabulky.

Pokud by jste zůstal ve Spartě, měl jste šanci nastoupit v evropských pohárech proti jednomu z nejlepších klubů na světě londýnské Chelse. Nemrzí vás tato příležitost?

Samozřejmě, že ten zápas bych rád hrál nebo byl alespoň na lavičce. Na druhou stranu nechci dělat kvůli jednomu zápasu ve Spartě celé jaro náhradníka.

V novém klubu máte za sebou dva tréninkové dny. Pozorujete nějaký rozdíl v přípravě Sparty a Slovácka?

Oba dva dny byly celkem výživné tréninky. Zatím se mně zdá, že ve Slovácku je to víc o fyzičce. Ve Spartě se trénovalo víc s balónem.

Fanoušci Sparty vám dali přezdívku český Wayne Rooney. Je to váš fotbalový vzor?

Dá se to tak říct, ale mám rád i jiné fotbalisty. Tu přezdívku jsem získal když jsem byl v zimě před třemi lety na stáži v Anglii.

Rok jste strávil v nejvyšší slovenské lize. Hrál jste za Ružomberok, jaké to bylo pro vás angažmá?

Když jsme se vrátili z evropského šampionátu devatenáctek, tak trenér Chovanec mně řekl, že za áčko hrát nebudu. Béčko v té době hrálo druhou ligu, to bylo pro mě málo. Přišla nabídka z Ružomberoku, odehrál jsem tam dvacet sedm zápasů a dal tři góly. V tu dobu to bylo super, mám na to angažmá jenom kladné vzpomínky a jsem rád, že jsem tam byl. Slovenská liga má také svoji kvalitu.

Na jak dlouho jste ve Slovácku podepsal smlouvu?

Zatím jsme domluvení na hostování do konce jarní sezony. V létě bych se měl hlásit znovu do Sparty. Ještě se dolaďují některé detaily smlouvy, možná tam bude nějaká opce.