Díky sobotní výhře nad Zbrojovkou Brno, kterou ve druhém poločase vystřelil krajní obránce Jan Juroška, má Slovácko stále šanci na první reparát. K tomu mu stačí triumf nad rovněž sestupem ohroženou Duklou Praha.

„Statistiky jsou spíše pro historiky nebo novináře, já se však na ně nedívám. Zajímá mě současnost a aktuální dění. Věřím, že i v dalším domácím zápase zvítězíme a uděláme důležitý krok k záchraně,“ říká trenér Slovácka Michal Kordula.

I když čtyřicetiletý kouč statistiky neřeší, před zápasem s Duklou se o ně mohou Moravané alespoň opřít. Vždyť fotbalisté z Uherského Hradiště neprohráli s Pražany už osmkrát v řadě. Naposledy se borci vyznávající žluté barvy radovali v Uherském Hradišti 2. listopadu 2013. Od té doby Pražané na Slovácku nezvítězili. B

lízko triumfu byli v minulém ročníku, ale neudrželi dvoubrankové vedení a po brance Tomáše Zajíce v samotném závěru nakonec brali po remíze 2:2 bod.

„Myslím, že teď to bude jiné,“ přemítá Néstor Albiach.

Navíc dejvický celek v této sezoně venku vyhrál jediný z dvanácti duelů a mimo Julisku získal pouze šest bodů. Hlavně proto se stejně jako Slovácko klepe o záchranu.

„Po Brnu a Karviné nás čeká další přímý konkurent v boji o záchranu. Dukla vždycky byla kombinační mužstvo. Hrála na míči, po zemi. Má nacvičené automatismy, na které se musíme připravit,“ říká stoper Slovácka Tomáš Břečka.

„Předpokládám, že nebude tolik nakopávaných balonů jako s Brnem. Dukla hraje více po zemi, takže bude hodně náběhů a sprintových soubojů,“ očekává domácí obránce.

Dukla na jaře získala pouze sedm bodů a s třiačtyřiceti obdrženými brankami má společně s Jihlavou nejhorší obranu v lize.

„To neřešíme. Každý ví, jak se o záchranu hraje, takže se hlavně nesmí nic vypustit. Musíme jít do každého souboje na sto procent. Pokud budeme plnit taktiku, můžeme uspět,“ věří Břečka.

V posledním kole se ale mužstvo kouče Jaroslava Hynka chytilo a po první jarní výhře nad Libercem se posunulo na desáté místo. Na Moravu jede s posíleným sebevědomím, ale s pokorou.

„Proti Liberci jsme uhráli důležitou výhru a to je přesně to, co jsme potřebovali. Každý si teď věří trochu víc. Takže doufám, že proti Slovácku předvedeme ještě lepší fotbal než doma s Libercem. Do konce sezony zbývá šest kol a pro nás to bude velmi důležitý zápas. Potřebujeme dobrý výsledek,“ ví Néstor Albiach.

Ofenzivní Španěl na jaře hostuje na Julisce ze Sparty, kam v lednu loňského roku přestoupil právě z Dukly.
Hráči Slovácka si však musí dát pozor i na Slováka Ivana Schranze, který v posledních zápasech naskakuje na hrotu útoku místo bombarďáka Jana Holendy.

„Je to urostlý, rychlý a komplexní útočník. Nemá vyloženě slabinu, ale ani zároveň v ničem nevyniká. I tak se ale na něj musíme připravit,“ ví Břečka. Schranz věří, že se hosté lépe vypořádají s nekomfortní situací, ve které se oba soupeři pět kol před koncem letošního ročníku HET ligy nacházejí.

„Taky bych radši hrál ve větším klidu, ale tlak posouvá naše hranice a výkon trošku dál. Věřím, že nám může pomoct,“ míní slovenský forvard.