„Bylo to peklo! Druhé poločasy jsem vůbec nedával. Byl jsem nervózní a chodil jako lev v kleci,“ říká s úsměvem šestadvacetiletý středopolař moravského celku.

Slovácko těžké šichty i bez důležitého muže slušně zvládlo. Kordulův tým bez svého kapitána získal dva body za remízy s Teplicemi a v Plzni.

Zatímco domácí utkání sledoval Daníček přímo z tribuny, zápas v Plzni pak u televizní obrazovky. „Bylo to hrozné. Hlavně druhé poločasy jsem nedával a skoro jsem se na to ani nemohl dívat a pouze věřil, že to kluci uhrají. Druhý poločas s Plzní jsem odešel od televize a chodil jsem po baráku, pak jsem seděl v átriu a šel se projít ven. Vždycky jsem jen přišel, zeptal se přítelkyně kolik to je a zase jsem odešel,“ líčí Daníček.

Když se od přítelkyně dozvěděl, že Slovácko v Plzni vede, tak vyskočil radostí a asi dvě minuty se díval. Pak to ale nevydržel a zase musel odejít. „Musím říct, že být na hřišti je o moc snazší – žádná nervozita a navíc máte možnost to dění na hřišti nějak ovlivnit. U televizní obrazovky člověk jenom trne,“ popisuje své pocity kapitán týmu, který již vyhlíží krajské derby se Zlínem.

„Určitě to bude vyhrocené, protože ani jeden z týmů nemá definitivní záchranu. Navíc je to derby, a to i kdybychom měli padesát bodů, tak by to pořád bylo vyhrocené. Derby je prostě derby,“ vysvětluje záložník Slovácka, který si moc dobře uvědomuje, jak odlišné utkání to je.

„Na jedné straně máme nějakou bodovou sérii, kdy jsme v šesti posledních zápasech neprohráli. Můžeme si tedy věřit, ale tím že je to derby, tak je to naprosto odlišné utkání a už jsme to několikrát zažili. My musíme hrát to, co hrajeme. Nesmíme se hlavně nechat zbláznit,“ varuje Daníček a poukazuje na některé venkovní výsledky ševců.

„Zlín hraje na brejky a venku jim to mnohdy vychází. Dokázali vyhrát v Mladé Boleslavi nebo třeba na Slavii. Hlavně v Edenu bylo vidět, jak v závěru chtěla Slavia za každou cenu vstřelit vítězný gól a v nastaveném čase dostala po brejkové situaci branku a prohrála,“ vysvětluje a hledá recept k úspěchu.

„Musíme určovat tempo hry a přistoupit k zápasu zodpovědně, protože jde o záchranu,“ pokračuje odchovanec Slovácka a věří, že mužstvo bude na zápas připraveno i po mentální stránce. „Tuto sezonu jsme zažili hodně těžkých zápasů. A několikrát jsme slyšeli, že je to zápas sezony a ty zápasy jsme psychicky zvládli. Věřím, že i na derby se dokážeme kvalitně připravit jak po stránce herní, tak i mentální,“ říká a těší se na atmosféru utkání. „Bude určitě bouřlivá kulisa. I ve svém okolí jsem zaznamenal větší zájem o lístky. Věřím, že to lidi přitáhne a budou chtít vidět, jak si s tím Zlínem poradíme,“ dodává Daníček.

Utkání 29. kola HET ligy mezi Slováckem a Zlínem se na fotbalovém stadionu v Uherském Hradišti odehraje v sobotu 19. května od 16:00.Autoři: Marek Jurák, Libor Kopl