Výhru Slovácka nad Myjavou jistil Kovář

Hroznová Lhota – Po prohrách s Trnavou a Žilinou zdolalo Slovácko dalšího účastníka nejvyšší slovenské soutěže Myjavu. Oba góly vstřelil ve druhém poločase aktivní Marián Kovář. Za hosty snižoval z penalty Peter Sládek, který je na Myjavě na hostování právě ze Slovácka.

7.7.2012

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/archiv

1. FC SLOVÁCKO – MYJAVA 2:1 (0:0)

S nováčkem nejvyšší slovenské soutěže Spartakem Myjavou se Slovácko střetlo v Hroznové Lhotě na Hodonínsku. Oba týmy si přivezly bílé kombinace dresů, Slovácko proto muselo nastoupit v dresech domácí Hroznové Lhoty. V prvním poločase měli svěřenci trenéra Soukupa sice optický tlak, ale divákům příliš fotbalové radosti nepřinesl. Gólem zaváněla jenom parádní střela Daníčka, která s přispěním gólmana hostů orazítkovala břevno.

„Řekl bych, že na držení míče jsme první poločas vyhráli 70:30, ale na to se fotbal nehraje. Dobře jsme se dostávali do útočného pásma, ale tam naše hra končila. Nebyl tam žádný vtip v přihrávce a jediná vážná příležitost byla střela Vlasty Daníčka. Ani soupeř si nevytvořil žádnou šanci. V první půlce to byl nezáživný fotbal," zkritizoval dějství na trávníku v úvodní pětačtyřiceti­minutovce kouč Miroslav Soukup.

Po přestávce poslal lodivod Slovácka na hřiště zbrusu novou jedenáctku. Během úvodní dvacetiminutovky se v rozmezí dvanácti minut dvakrát trefil s chutí hrající Marián Kovář a Slovácko už si dvoubrankové vedení vzít nenechalo. Zlepšený výkon mužstva trenér pochválil.

„Určitě jsme se zlepšili ve hře dopředu. Jak Pepa Čtvrtníček, tak Marián Kovář se dostávali víc k míči. Kombinace byla přesnější a individuálně se dvakrát dokázal prosadit právě Kovář, který dal dvě branky a jednu šanci ještě připravil," hledal pozitiva na hře kouč Soukup, který se v nejbližších dnech bude muset obejít bez Ladislava Volešáka.

„Skolila ho nějaká viróza a minimálně do neděle bude mít klid."

Slovácko: Heča (45. Melichárek) – Kubáň (45. Jeleček), Hoffmann (45. Košút), Trousil (45. Mezlík), Reinberk (45. Kuncl), Kerbr (45. Šturma), Daníček (45. Kordula), Trávník (45. Franta), Martykán (45. Ondřejka), Hlúpik (45. Kovář), Došek (45. Čtvrtníček).

STANISLAV DUFKA

Autor: Redakce

7.7.2012 VSTUP DO DISKUSE
Deník nám fandí

Nepropásněte! Fotoalba sportovců v pondělním vydání Deníku

V sobotu 20. ledna přijel kandidát na prezidenta Jiří Drahoš na Slovácko.
2 10

Jiří Drahoš: Ke Slovácku mám vřelý vztah

Titul Slovácký řízek vybojoval Radim Dvořáček

Za 39 minut a 25 sekund spořádal v sobotu dvě kila řízků letošní držitel titulu Slovácký řízek Radim Dvořáček. Přestože byl ze sedmi soutěžících nejdrobnější, váží jen 65 kilo, byl ze všech nejlepší. Loňský čas hodinu dvacet pět minut Martina Cetkovského, jenž titul neobhájil, výrazně zlepšil.

Slovácko zrychluje hru. V přípravě zdolalo Vítkovice 4:0

Slušná hra ozdobená přímočarými akcemi, po kterých padly všechny čtyřmi branky, spousta dalších nevyužitých šancí a nakonec jednoznačná výhra 4:0. To je výsledek sobotního přípravného utkání fotbalistů Slovácka, kteří na umělé trávě v Uherském Brodě jasně přehráli druholigové Vítkovice a zvýšili si sebevědomí před blížícím se startem jarní části HET ligy.