1. FK PŘÍBRAM – 1.FC SLOVÁCKO 0:1 (0:0)

Čtyři zápasy v řadě fotbalisté Slovácka nevyhráli a propadli se až do bezprostřední blízkosti sestupových vod. A pokud by nezvládli ani duel v Příbrami, bylo by jisté, že je ve zbytku sezony čeká úporný boj o záchranu. Nic moc neřešil ani nerozhodný výsledek, zato vítězství mohlo znamenat blýskání na lepší časy.

Nakonec vyšla varianta „C" a kouč Levý si mohl oddechnout.

„Utkání se mi hodnotí daleko lépe než ty předchozí. Nejenže jsme získali na půdě soupeře důležité tři body, ale i výkon byl dobrý. Musím poděkovat celému mužstvu i realizačnímu týmu, jakým způsobem ten zápas odpracovalo a zvládlo," usmíval se zkušený trenér.

To jeho protějšek byl pochopitelně zklamaný. Příbram totiž nebodovala v osmém z devíti zápasů a zůstala přikovaná ke dnu tabulky.

„Opět jsme prohráli doma a opět jsme nedali branku. Situace je velmi kritická, Hráči sedí v kabině, mají hlavy dole. Je nepříjemné prohrát před repre pauzou, hráči se v tom pak babrají," smutnil příbramský trenér Petr Rada.

Jeho tým poprvé inkasoval v polovině prvního poločasu. Na Reinberkův centr si parádně naskočil Civič a poslal míč za záda bezmocného gólmana Hrušky. Modrobílá radost ale měla jepičí život, neboť rozhodčí Houdek odpískal útočný faul Koného.

Těsně před pauzou ale byl „hodný" i na Slovácko. Hlavičkující Rezek trefil Reinberkovu levou ruku, penalta se ale nekopala.

Po obrátce byli několikrát blízko vedoucí branky hosté. Obrovskou příležitost měl v 65. minutě po chybě domácí obrany Civič, sám před Hruškou ale napálil jen nohy domácího brankáře. O chvíli později zachránila Příbram po střele Diviše tyč.

„Druhý poločas byl z obou stran otevřenější. Ještě předtím, než jsme vstřelili branku, jsme mohli dát tři góly. Ale nesmíme zapomínat, že i Trapp mohl poslat Příbram do vedení," připomněl Stanislav Levý jedinou tutovku domácích.

„Chtěl to tam trknout, kdyby to třeba jen lízl, tak by to byl gól," litoval Petr Rada momentu ze 79. minuty.

Hned vzápětí navíc udeřili hosté. Diviš po průniku kolem pravé lajny našel zpětnou přihrávkou střídajícího Ťoka, a ten se ranou z první trefil přesně k pravé tyči – 0:1.

„Závěr jsme ustáli velmi dobře. Bylo tam od soupeře hodně nakopávaných míčů, ale my jsme to zvládli. I to, jak se hráči chovali v osobních soubojích, byl krok dopředu. Tohle vítězství má pro nás cenu zlata. Čeká nás repre přestávka a budeme teď mít větší klid na práci," těšilo kouče Slovácka.

Branka: 80. Ťok. Rozhodčí: Houdek – Dobrovolný, Hájek. ŽK: Divíšek, Pilík – Koné. Diváci: 1826. Příbram: Hruška – Pecháček (22. Brandner), Jiránek, Tregler, Krameš (82. Kacafírek) – Pilík, Trapp, Divíšek, Rezek – Majtán (74. Casado) – Mahmutovič. Trenér: Rada. Slovácko: Heča – Reinberk (67. Ťok), Rada, Košút, Šimko – Šumulikoski, Daníček – Diviš, Havlík, Civič – Koné (46. Zajíc). Trenér: Levý.

HLAVNÍ MOMENT

Ťokův gól

Slovácký kouč Stanislav Levý poslal Tomáše Ťoka na hřiště v 67. minutě. O třináct minut později se ukázalo, že to byl mistrovský tah. Jednadvacetiletý záložník totiž vstřelil jediný gól zápasu a zajistil Slovácku veledůležité vítězství.

MUŽ ZÁPASU

Jaroslav Diviš

Nejlepšímu střelci Slovácka sice v Příbrami gól nebyl přán, když v jedné velké šanci trefil tyč a ve druhé mu Tregler přizvedl střelu nad bránu, nakonec ho to ale nemuselo mrzet. Parádním únikem a ještě lepší přihrávkou totiž Ťokovi připravil vítězný gól.

ČÍSLO UTKÁNÍ

11

Už po jedenácté skončilo vzájemné utkání mezi Příbramí a Slováckem 1:0 nebo 0:1. Až do soboty byla bilance výher při těchto výsledcích vyrovnaná 5:5, teď ji modrobílí překlopili ve svůj prospěch.