Jenže i on se přesvědčil, že liga je úplně o něčem jiném než přípravné zápasy. Téměř celé utkání se nemohl dostat do herní pohody. Nepomohla k tomu ani výměna postu s Jiřím Valentou.

Po půlhodině hry jste se v záloze s Jiřím Valentou prohodili. Proč k tomu došlo?

Prohrávali jsme už dva nula a trenér chtěl něco změnit. Dohráli jsme to tak až do konce. Uvidíme jak to bude v dalších zápasech.

Jarní start ligy asi nebyl podle vašich představ…

Ten zápas jsme si představovali úplně jinak. Myslím, že jsme nehráli až tak špatně, ale celkově to utkání musíme hodnotit negativně. Chtěli jsme bodovat, to se nám bohužel nepovedlo. S takovým výsledkem jsme vůbec nepočítali. Chtěli jsme vyhrát, ale jak se říká, alespoň si sedneme na zadek a musíme jet nanovo. Musíme si říct, že regulérně hrajeme o záchranu. Teď se musíme připravit na Plzeň a na další zápasy.

Většinou jste hráli na polovině soupeře, ale přesto jste se nedokázali prosadit. Čím si to vysvětlujete?

Měli jsme územní převahu, ale bohužel jenom po šestnáctku. Když jsme se dostali ke střele, tak jsme udělali mužem zápasu gólmana Bohemky Radka Sňozíka, který všechny naše pokusy zlikvidoval.

Některé akce jste zakončovali až těsně před branou. Nechtělo to zkusit střílet z větší vzdálenosti?

Máte pravdu, že jsme se měli pokoušet o častější střelbu za šestnáctkou. Je to jako naschvál. V přípravě jsme dávali hodně branek, ale liga je o něčem jiném. Škoda, že se nám nepodařilo snížit ještě před poločasem, ta šance na gól tam byla. Ve druhé půlce jsme sice snížili, ale dostali jsme třetí branku a už vlastně nebylo co řešit.

Vy sám jste se v prvním poločase dostal do nadějné pozice, ale místo důrazného zakončení jste volil zbytečnou přihrávku…

Byla to moje chyba. Měl jsem se rozhodnout ke střele, ale křiknuli na mě Švanci a Venca Ondřejka. Přihrával jsem to naslepo. Přiznávám, že jsem to měl raději střílet.

Vítězstvím na Slovácku se asi Bohemka hodně přiblížila k záchraně…

Je to pěkné, když mají pětadvacet bodů. My jim k tomu můžeme jedině pogratulovat. A co nejspíš se dostat na podobný bodový zisk, aby se nám co nejlépe dýchalo.

Stanislav Dufka