Blíží se nedělní utkání se Spartou Praha. Pro spoustu fanoušků jde o velký svátek. Jak je to u hráčů?

I pro nás hráče se jedná o neskutečný svátek, kdy máte o motivaci víc. Věřím, že podobně jako na Brno přijde spousta diváků a bude plný dům. Ke všemu máme fanouškům co vracet a je naším cílem diváky maximálně uspokojit. Určitě je nechceme odrazovat podobnou hrou, jako jsme předváděli s Brnem.

Vy jste odchovancem Sparty, takže máte o motivaci navíc?

Tak už je to dost dlouhá doba, co jsem tam byl. Motivace je tak víceméně stejná jako na jakýkoli jiný zápas.

Hráčů, co jí prošli, je ve Slovácku poměrně dost. Neříkejte, že zrovna proti Spartě tam nějaká zvýšená motivace není…

Každý chce určitě dokázat a ukázat se, že tam byl, že Spartou prošel a že tam třeba nezůstal. Ostatní kluci v kabině se vyptávají, jaké to ve Spartě je, jak to tam chodilo. Pro mladší jde zase o motivaci ukázat se, aby se tam třeba jednou dostali. Ale s klukama, co tam působili, už to nějak nerozebíráme, je to pro všechny dlouhá doba. Na utkání se ale každopádně těšíme. Sparta je Sparta a je to velké utkání jak pro nás hráče, tak pro diváky.

Vedle Sparty jste zažil i druhé pražské S Slavii, se kterou jste získal titul a hrál s ní Ligu mistrů. Ke kterému klubu máte dnes blíž?

Na toto téma jsem dostal spoustu otázek (smích). Spartě samozřejmě patří můj velký dík zato, jak mě fotbalově vychovala do nějakých 17 let, ale nejkrásnější fotbalová léta jsem prožil ve Slavii. Vyhrál jsem s ní dvakrát titul, mohl jsem si vyzkoušet Ligu mistrů. To jsou okamžiky, na které se nezapomíná. Abych pravdu řekl, tak sleduji oba kluby. I když jsem byl špatný z toho, co se ve Slavii dělo, ale myslím, že příchodem trenéra Rady bude opět předním českým klubem.

V týdnu se vám narodil druhý potomek, rodina Volešákových se rozrostla o dalšího chlapečka. Už má nachystaný balon a kopačky?

Něco už mám přichystáno, ale hlavně bude dědit po prvním klukovi, kterému budou dva roky. Musím říct, že jsem měl čest být opět u porodu, byl to pro mě zase neskutečný zážitek.

Před narozením prvního potomka jste slavil gól s balonem pod dresem. Tentokrát k tomu příležitost nebyla. Máte přichystánu oslavu na neděli?

Nachystáno nic nemám, a kdybych dal gól, tak by to bylo nejspíše hodně spontánní. Osobně je mi úplně jedno, kdo ten gól v neděli dá. V naší situaci ať je to kdokoli. Přál bych si, abychom vyhráli, abychom udělali radost sobě a hlavně divákům. Z toho bych byl šťastný.

Sparta ještě ve čtvrtek hraje kvalifikaci o Evropskou ligu. Může to být trochu pro Slovácko výhoda?

Já jsem měl možnost to zažít hrát středa, sobota, středa. Je začátek sezony, kdy hráči mají spoustu sil, takže v tom žádnou výhodu nevidím. Spíše naopak to může být pro Spartu dobře, že hraje zápasy rychle za sebou a může se dostat do herní praxe. Oni jsou na tento režim připraveni a já opravdu pro nás žádnou výhodu nevidím.

Slovácko by jistě rádo konečně získalo body. Na co tedy fanoušky na neděli pozvat?

Na co je pozvat? My se teď musíme odrazit od každé maličkosti. Dobře vím, že jsme si fanoušky proti sobě popudili, naším cílem je ten dojem z prvního utkání co nejvíce napravit. Určitě je nebudeme chtít zklamat a já věřím, že už se to musí otočit a že jim uděláme radost. Není totiž nic lepšího na Slovácku, než když se vyhraje a zpívá celý stadion.

Očima Miroslava Soukupa

Trenére, blíží se utkání se Spartou. Jak probíhá příprava?

Na utkání se Spartou se musíme samozřejmě co nejlépe připravit. Oprostit se od nějakých pesimistických nálad posledních dnů. Abychom uspěli, musíme ten zápas s maximálním odhodláním odbojovat, nebýt před vlastními fanoušky ustrašení a předvést odvážný výkon. Jedině to nás může odrazit k tomu, že dáme góly, zápas zvládneme a vyhrajeme. Vyšší kvalita je na straně Sparty, a pokud podá standardní a slušný výkon a my předvedeme výkon průměrný, tak šance na úspěch je malá. Musíme se pokusit nachytat Spartu v nějaké slabší chvilce. Pokud bychom hráli alespoň tak jako loni, máme reálnou šanci uspět. Ale výkon k tomu, aby nás přivedl k vítězství, musí být diametrálně jiný než s Brnem. Věřím, že úspěch by nám pomohl i pro další zápasy.

Miroslav Soukup. Ilustrační foto.Může být pro váš tým výhoda v tom, že Sparta hrála včera pohárové utkání a v neděli jede k nám na Slovácko?

Podle mě nejde ani o to, jestli budou unavení, nebo ne. Na Euru se hraje taky každý třetí den, takže já bych to tak nebral, jestli jde o otázku únavy. Hráči by měli být na tento rytmus trénovaní, neměli by mít problém to zvládat. Navíc Sparta má dostatečně široký kádr na to, že zvládne hrát současně pohár i ligu. Spíše si myslím, že roli může hrát jejich čtvrteční výsledek. Pokud uspějí, jasně Admiru porazí a postoupí, tak je to posílí. Pokud by se jim ale zápas nepovedl, tak to by mohlo zanechat na psychice hráčů nějaký stín.

Jaký je aktuální zdravotní stav týmu?

Z důvodu vyhřezlé plotýnky nebude k zápasu stále připraven Michal Kordula. Jeho rekonvalescence není krátkodobá záležitost, nejedná se o týdny, ale o měsíce. Pokud bychom měli dát hodně střízlivý odhad, tak by Michal s námi mohl začít trénovat asi na konci září. Naopak naplno se s námi do přípravy zapojil Filip Hlúpik.