Sváteční hlavičkář Ladislav Volešák se trefil hlavou.

„Důležité bylo, že jsme na začátku se štěstím přežili šanci soupeře. Pak jsme hráli slušný zápas se spoustou šancí a měli jsme vyhrát větším rozdílem. I za vítězství 1:0 jsme ale rádi a teď si to budeme užívat,“ usmíval se tvořivý záložník.

Jste rádi, že jste se s fanoušky rozloučili výhrou, na kterou jste čekali dva měsíce?

Určitě už jsme chtěli vyhrát i před našimi fanoušky, protože do teď jsme sbírali body víc venku. Myslím, že jsme je vtáhli do zápasu a že nám pomohli.

Čím si vysvětlujete, že máte třiadvacet bodů a jste po podzimu prakticky zbavení existenčních starostí?

Na začátku to s námi po třech kolech nevypadalo moc dobře, na kontě nám svítila velká nula. Zlomilo se to asi zápasem v Olomouci, po kterém se udělala bodová šňůra. Určitě na tom mají zásluhu velké posily Honza Trousil s Liborem Doškem, kteří to pomohli hodně stmelit v kabině, kde jsme teď velká parta.

Takže v zimě byste do týmu nesahal…

To je sice na trenérovi, ale já bych do toho nesahal. Myslím si, že to asi ani nebude potřeba.

Co říkáte na výkon gólmana Millera?

Měl tam skvělé zákroky. Jak já, tak i Libor jsme to ale měli řešit jinak. Kdybych si to líp zpracoval, tak na něj jdu úplně sám. To je moje chyba. V ligovém zápase jsem nikdy nedal dva góly a dneska jsem k tomu měl asi nejblíž.

Asi to byl hodně náročný zápas dohrávali jste na krev, Trousil dokonce se zraněním…

On je velký srdcař. Má snad zlomený palec, ale nechal si to opíchnout a odehrál celý zápas. Klobouk dolů před ním.

A ještě se navíc mohl zapsat nádherným gólem. Co říkáte na jeho střelu?

On to na tréninku zkouší a docela mu to chodí. Chlubil se, že už tahkle jeden ligový gól dal my jsme mu moc nevěřili, tak nás dneska málem přesvědčil.(Smích.)

Při tvašem gólu jste ho předskočil…

(Smích.) Já ani nevím, jak se to seběhlo. Šel jsem se Víti (Valenty)zeptat, kdo to kopne? Řekl, že začne on. Sice jsem byl určený já, ale zaplať pánbůh, že to tahle dopadlo a že mě na první tyči trefil.

Byl to váš první gól hlavou v lize?

Byl druhý. Poprvé jsem se hlavou trefil ještě za Slavii Teplicím. Je to tříbodový gól, takže jsem za něj strašně rád.

Po gólu jste políbil prstýnek?

Bylo to gesto pro manželku, která seděla na tribuně. A také malému, který měl povolený první poločas, takže ten gól asi viděl. Na druhou půlku asi usnul, tak jsem nepřidal druhý. (Úsměv.)

Byl to váš nejlepší zápas na podzim?

Asi jo. Hrál jsem teprve čtvrtý zápas, kdy jsem nastoupil v základu. Poprvé jsem se s Příbramí zranil, pak jsme prohráli se Slavií, na Žižkově to i přes výhru nebylo nic moc, takže určitě nejlepší. Věřil jsem si i na druhý gól, ale bohužel.

Trenér Soukup vás před zápasem speciálně motivoval…

Měli jsme z posledních dvou zápasů uhrát čtyři body, což se povedlo, takže dojedeme tento týden a pak budeme mít dlouhé volno.

Jak si výhru užijete?

Našemu kapitánovi Michalu Kordulovi se narodila holčička Rozárka, takže od něj tam něco bude a moc se hlídat asi nebudeme. (Smích.) Na večeři máme kachýnku se zelím, jen já bohužel musím odjet s rodinou do Prahy, takže začnu až od středy.