„Cítím se být ligový hráč. Věřím, že ve Slovácku šanci dostanu. Jsem tady proto, abych hrál ligu," říkal odhodlaně po návratu z hostování. První větší příležitost přišla právě v uplynulém kole na trávníku mistrovské Viktorie, rodák z Napajedel se s ní popral na jedničku.

Naskočil jste v závěru, dal krásnou branku a pomohl týmu k nečekanému bodu. Byl to vydařený zápas?

Nevím, jestli vydařený. Bylo to pro mě dobré i špatné. Gól super, ale ohledně odehraných minut jsem zklamaný, to je to špatné. Plzeň měla moře šancí, od nás to byla hra s obrovskou chutí udělat dobrý výsledek, bod musíme brát. Zápas se zvládl hlavně díky Milanu Hečovi v bráně.

S jakými pokyny od trenéra jste šel na hřiště?

Už jsme hráli v deseti, šel jsem tam s úkolem pomoci klukům ve středu hřiště, měli toho plné zuby. Makali na doraz, šel jsem pomoci vyztužit střed a jako čerstvý hráč to odběhat. Měl jsem spíš defenzivnější úkoly. Že jsem se dvakrát dostal do střely, to byla spíš moje iniciativa.

Mířil jste nebo jste to jenom práskl na bránu?

Jedním dotekem jsem si dal balon dopředu, říkal jsem si, že se pokusím vystřelit na zadní tyč. Mířil jsem a spadlo to tam, jak to spadlo.

Do střely se vám ještě připletl Veliče Šumulikoski…

V reálu to ani tak nepřišlo. Šumi míč spíš nepatrně sklepl, ale když jsem to viděl ze záznamu, tak to vypadalo, že jsem ho trochu odstrčil rukama. Měl jsem balon na noze a snažil se co nejrychleji vystřelit. Hráli jsme v deseti, do nějaké kombinace jsme se mohli těžko pouštět, spíš to bylo na nějakou střelu z dálky. Ta moje vyšla parádně.

Byla to vaše čtvrtá ligová branka. Byla nejhezčí?

Když tak přemýšlím, tak myslím, že jo. Ta střela byla nejpěknější.

Zatím vám vychází každou sezonu jedna ligová branka…

To jsem si také říkal, ale doufám, že to tak nebude. Byl bych rád, aby mně to tam spadlo víckrát.

Už se ozývají hlasy, že Plzeň už není takovým suverénem jako nedávno. Co si o tom myslíte?

S tím bych nesouhlasil. Viktorka má široký a kvalitní kádr. Na kvalitě určitě neztratila, akorát se jim v poslední době výsledkově nepovedly dva tři zápasy. Také bylo cítit zklamání z vyřazení z Ligy mistrů, to nám možná trošku pomohlo.

Mrzet může červená karta Hofmanna. Bavili jste se o té situaci? Přišlo tam s Kolářem ke kontaktu?

Už když šel ze hřiště, tak říkal, že se ho ani nedotkl. Projevila se chytrost Koláře, když viděl Hofyho (Hofmanna) pod sebou, tak upadl.

V neděli hrajete proti Příbrami, která má po třech kolech šest bodů. Je to pro vás překvapení?

Je to teprve začátek ligy, ten je vždycky ošidný. Síla mančaftu se ukáže až časem.

V uplynulé sezoně skončila Příbram těsně pod pohárovými příčkami. Bude atakovat poháry i letos?

Přišel Rezek, v útoku mají Bednáře a v defenzivě Zápotočného. To jsou na českou ligu velká jména. Před sezonou kádr zkvalitnili. Ty doby, kdy hráli o záchranu, už jsou asi pryč. Čeká nás jeden z těch těžších zápasů, ale nemyslím si, že budou hrát o poháry, budou v horní polovině tabulky. Pokud se vyvarujeme individuálních chyb v obraně, tak věřím, že je porazíme. Čekám docela ofenzivní fotbal, mohl by to být pěkný zápas.

Budete v základní sestavě?

To je spíš otázka na trenéra. Na tréninku makám a snažím se do toho dávat maximum.