Máte bod, určitě můžete být spokojení…

Pro nás to bylo hodně složité, Liberec nás přehrál v mnoha směrech. Věděli jsme ale, že to bude hodně o bojovnosti a dnes jsme to tady spíš uválčili.

Terén byl hodně těžký. Jak moc to bylo nepříjemné?

Hřiště bylo opravdu hodně rozbité, ale bylo to pro oba týmy stejné. Předpokládali jsme, že kvůli terénu bude velkou roli hrát vůle, což se nakonec potvrdilo.

Takže podle stavu hřiště byla stanovena i taktika?

Chtěli jsme nechat Liberec hrát, čekali jsme na ně z bloku a vyplatilo se to.

Vy jste bojovnější typ hráče, sedí vám podobné složitější podmínky?

Každý má nějakou svoji pozici v týmu. Marek Havlík je třeba technický hráč, obrovský talent, a já jsem tam od toho, abych čistil, vybojoval a předal balon. Je pravda, že podobném terénu je to více o bojovnosti a možná mi to o trochu víc vyhovuje. Fotbal mi ale chutná pokaždé (úsměv).

Napadlo vás před zápasem, že by se vám právě v Liberci mohlo podařit potřetí v sezoně udržet čisté konto?

Do každého zápasu jdeme 
s tím, že chceme vyhrát a jedním z důležitých předpokladů je právě nedostat gól. Zvlášť venku je to nesmírně důležité, protože dvě branky se dávají velice těžko. Do zápasu jsme jednoznačně šli 
s tím, že nechceme inkasovat a že vepředu něco vymyslíme.

Liberec jste dlouho k ničemu nepouštěli, zdálo se, že máte zápas pod kontrolou. Jak moc se to změnilo poté, co jste šli do deseti?

Hráli jsme pořád stejně, jen s tím rozdílem, že jsme pak hráli prakticky bez útočníka. Vzadu jsme měli pořád tři střeďáky a čekali jsme na soupeře, co vymyslí. Jeden z nás byl jen trochu vytaženější a snažil se napadat jejich rozehrávku. Klaplo to a vybojovali jsme bod.

Dvě výhry plus remíza z posledních tří duelů, nic lepšího jste si asi přát nemohli. Je sedm bodů splněním jakéhosi předsezonního plá­nu?

Před startem jara jsme se o nějakém bodovém plánu nebavili, pochopitelně jsme ale chtěli zvládnout především zápasy s Příbramí a Jihlavou. Bod z Liberce je příjemným bonusem a může nás jen mrzet, že se nám doma nepovedlo obrat i Plzeň. Jinak je to ale teď samozřejmě super, nálada v kabině je výborná. Jsme si ale vědomi toho, že herně to nebylo ono, máme co zlepšovat.

Dříve se vám často stávalo, že jakmile jste se dostali do klidnějších vod, přicházely výpadky. Bavíte se o tom, aby se to neopakovalo?

Nebavili jsme se o tom, ale určitě bychom nechtěli prohrávat, to je jasné. Nikam dál se ale nedíváme, jdeme zápas od zápasu. Jsme teď v klidu, můžeme si fotbal víc užívat.

Fanoušci jsou teď natěšení, úspěšnost jara ale budou hodně hodnotit podle zápasů s Brnem, Zlínem či Olomoucí, které přivítáte na svém hřišti. Vnímáte to také tak?

Určitě. Zvládat domácí zápasy je vždycky důležité, a pokud ještě navíc hrajete s moravskými rivaly, tak dvojnásob. Tyto duely chceme zvládnout a udělat našim fanouškům radost.

První příležitost budeme mít už v sobotu, kdy přivítáte Zbrojovku. Jaký zápas očekáváte?

Brno teď zvládlo důležitý zápas se Zlínem a má ještě o bod víc než my. Oba tak nejsme v nějakém přímém ohrožení sestupem, takže by to mohl být fotbalově pěkný zápas. Samozřejmě doufám, že na derby přijde hodně lidí, které potěšíme výhrou (úsměv).

MAREK JANOŠ, MICHAL SLADKÝ