„Asi máte pravdu, je to krize. Každý se musí kousnout sám, je to o hlavách, musíme se semknout jako tým. Někdy máme hlavy dole úplně zbytečně. Stojí proti nám úplně stejní kluci jako my. Musíme si věřit na všechny. Sedmnáct bodů po polovině sezony je málo," přiznal defenzivní záložník Vlastimil Daníček, který měl jasno i o důvodech porážky. „Sigma nás víc presovala, dorážela. Někdy mně přišlo, že jsme je ani nestíhali dorážet. Dala z první šance gól, my ze dvou tří nic. Byl to od nás malátný výkon. Každý si musí zamést před svým prahem," opřel se Daníček kriticky do vlastních řad.

Slovácko toho v ofenzivě moc nepředvedlo. Jediný, kdo dokázal vylekat gólmana olomoucké Sigmy, byl Libor Došek. Jeho dvě nebezpečné hlavičky ale v síti neskončily. Po hodině hry musel po tvrdém střetu s brankářem Buchtou opustit hřiště na nosítkách. To byla další rána pro svěřence trenéra Habance. „Libor je pro nás jednoznačně klíčový hráč. Je vůdce týmu, určitě to ovlivnilo zbytek zápasu," posteskl si Daníček.

Slovácku patří aktuálně dvanáctá příčka, mužstva ze dna tabulky se na tým z Uherského Hradiště nebezpečně dotahují. Připouští si hráči, že můžou zabřednout do bojů o záchranu?

„Takhle nesmíme přemýšlet. Je půlka sezony, máme kvalitní mančaft, musíme si s tím poradit," odmítá podobné scénáře defenzivní záložník Slovácka.

Nálada v kabině? Špatná, přiznal Heča

Dlouhodobě jeden z nejlepších hráčů Slovácka gólman Milan Heča dopadl v uplynulém zápase podobně jako Libor Došek na Hané. Ze hřiště byl odnesen na nosítkách, přesto se na Hané postavil do branky od první minuty. „Celý týden už jsem normálně trénoval, na zranění z minulého kola jsem nemyslel," povídá Heča a líčí první trefu Olomouce. „Malec se snažil prostřelit klubko hráčů, nějak se to odrazilo a trefil balon přímo mezi moje nohy. Neřekl bych, že tam mířil. Ta branka ovlivnila celý zápas. Sigma si potom mohla hrát, co chtěla, i když i my jsme měli šance. Bohužel jsme je neproměnili a celý zápas jsme jenom dobývali branku soupeře," posteskl si. A jaká je nálada v kabině? „Špatná, jaká by měla být? Odpověděl na závěr otázkou brankář Slovácka.