Po skvělém výkonu proti pražské Spartě se díky kartám místo Baníku postavil v uplynulém víkendu třetiligové Kroměříži. Jako kapitán mohl být s výkonem maximálně spokojený, jeho mužstvo deklasovalo Hanáky sedmi brankami.

V Kroměříži jste si zastříleli. Čekal jste podobný výsledek?

Výkony béčka zatím nebyly úplně ideální, chtěli jsme jim s ostatními kluky z áčka maximálně pomoci. Už od úvodu bylo vidět, že jsme chtěli co nejdříve vstřelit branku a jít za jistou výhrou. Také to tak vypadalo, do páté minuty jsme měli tři gólové šance, branku jsme dali ze čtvrté. Říkal jsem si, že to tam bude padat, ale za minutu bylo vyrovnáno. Naštěstí jsme měli tolik šancí, že to bylo až neobvyklé. Klidně jsme mohli vstřelit deset branek.

Týden po Spartě jste nastoupil v zápase rezervy. Jak těžké je přehodit a namotivovat se na zápas proti třetiligovému týmu?

Myslím si, že to je hlavně o jednotlivcích. Troufnu si říct, že jsem ta povaha, která nevypustí ani jeden trénink, ale tím neříkám, že jsem stoprocentně koncentrovaný jako na zápase proti Spartě. Je to hodně těžké takhle přehodit. Beru to tak, že hraji za Slovácko. Ten klub mě nějak vychoval a chci se mu odvděčit v každém zápase, i za béčko. Moje povaha i vychování říkají, abych nic nevypustil. Potvrdil jsem si to i na hostování v Karviné.

Vzpomněl jste Karvinou, jak vidíte její boj o první ligu?

S kluky si píšu každý víkend, sleduji jejich výsledky, to je jasné. Špička druhé ligy je hodně našlapaná. Z mého pohledu je prvním postupujícím Znojmo. Pro Karvinou to bude hodně těžké, ale mají dost zkušené mužstvo. Věřím, že to zvládnou. Rád bych si proti nim zahrál příští sezonu ligu.

V aktuální sezoně jste zatím nastoupil k 16 zápasům. Jste spokojený s vytížením?

Jelikož jsem neodehrál všechno, tak úplná spokojenost být nemůže. Jednou to bylo ovlivněno i zraněním. Během reprezentační pauzy jsem se zranil a vypadl ze sestavy. Potom se sestava ustálila, kluci hráli dobře, ke změnám nebyl důvod. S trenérem jsme si to mezi sebou vysvětlili. Plním určitou roli v týmu a musím čekat na každou šanci, kterou dostanu.

Jak jste reagoval na prohru áčka v Ostravě? Viděl jste zápas?

Jeli jsme zrovna ze zápasu v Kroměříži, viděl jsem asi posledních patnáct minut. Když vaše mužstvo prohrává, tak se na to moc dobře nedívá.

Na šesté Brno ztrácíte čtyři body, bude složité získat prvenství mezi moravskými kluby?

Do konce ligy je ještě dost kol, sami jsme se přesvědčili, že může bodovat každý s každým. Už v příštím kole může od Brna přijít zaváhání, pokud porazíme Boleslav, tak se můžeme dotáhnout na jediný bod.

Budete zítra v základní sestavě?

Těžko říct. Někdy to poznáme podle tréninků už v průběhu týdne a někdy se sestavu dozvíme tři hodiny před zápasem.

Takže ještě vůbec netušíte, jestli budete hrát?

Máme plný stav. Je nás 22 zdravých hráčů, takže už před Baníkem muselo šest kluků skousnout, že nebyli ani nominovaní k zápasu. Každý musí na tréninku makat sám za sebe a snažit se do sestavy dostat.

Jak znáte mužstvo Mladé Boleslavi? Jaký čekáte zápas?

Na podzim jsme tam prohráli o tři branky, nastoupil jsem až v závěru. Mají hodně široký kádr, je to zkušené mužstvo, výborné kombinačně. Jejich největší síla je v ofenzivě. Bude nás čekat podobný zápas jako proti Spartě. Uvidíme, jakou trenér vymyslí taktiku.

Mladá Boleslav je na třetím místě tabulky. V poháru vyřadila plzeňskou Viktorku, je to podle vás po Spartě a Plzni nejkvalitnější mužstvo v první lize?

Asi jo. Je tam obrovská rotace výborných hráčů, asi jim to tam nějakým způsobem funguje. Dokážou přivést do mužstva hodně kvalitních fotbalistů. Je to dlouhodobě obrovsky silný mančaft.

Z posledních deseti ligových zápasů uhrálo Slovácko jenom dvě remízy. Je to klub, který vám nesedí?

Možná jo. Potkáváme se i v pohárech, máme proti Boleslavi hromadu zápasů, ale jednou je porazit musíme. Stejně jako se nám to podařilo proti Spartě.

Máte vy osobně v lize oblíbené a neoblíbené kluby? Je v lize mužstvo, proti kterému nastupujete nerad?

Takto to vyloženě nemám. Je mně jedno, jestli hraji na Dukle před tisícovkou diváků nebo na vyprodaném stadionu v Plzni. Všechno jsou to ligové zápasy.

V uplynulé sezoně skončilo Slovácko na deváté příčce a získalo 37 bodů. S čím budete spokojení na konci letošní sezony?

Samozřejmě že s tím nejvyšším ziskem bodů, které můžeme získat (směje se), ale reálně bych to viděl tak, že do té první šestky bychom se mohli dostat. To by byl pro Slovácko krásný úspěch.